Wpis z mikrobloga

#kzkgop #slask ##!$%@? #kartaskup

Dzisiaj, po ~60 dniach stałem się posiadaczem kary ŚKUP.

Tak sp.... systemu nie widziałem w życiu.

Przygoda zaczęła się 01.06.2016 - złożyłem wniosek przez internet, przelew 20zł i przyszedł mail z potwierdzeniem zlłżenia wniosku. Jak na "przyjazny" system by wypadało, czekam na maila z informacją, że karta jest do odbioru. Ja głupi w to uwierzyłem i czekałem. Po ponad miesiącu udałem się do POK ŚKUP gdzie dowiedziałem się, że karta, którą Pani fizycznie miała w ręku jest nieważna, ponieważ musi być aktywowana w ciągu 30 dni. Nie wiem ile kosztuje jej wyrobienie, ale dla mnie troche głupota, aby nie móc jej wprowadzić do systemu na nowo?
Ok, w takim razie nowy wniosek... Na wstępie zapytałem co z moimi 20zł, które wpłacałem na początku. Trzeba złożyć reklamacje i podać stary numer karty. No tak, dane ze starej karty mają, ale nie mogą mi jej wydać WTF?
Dzisiaj udałem się po odbiór, oczywiście kolejka jak za komuny. Stoję w kolejce. Jakaś starsza Pani odbiera swoją kartę, obsługa prosi o wpisanie PINu, na co ona "No to 1234" (ʘʘ) Ciekawe, czy do bankomatu też ma "łatwy do zapamiętania". Hasło: "123456" () #securityfail . Później się nastękała że teraz to takie trudne, bo odbijać trzeba, doładowywać itp itd. #problemypierwszegoswiata

Moja kolej, procedura standardowa, pin, hasło i podpis. Jadę do pracy.
Po powrocie chciałem zalogować się, aby złożyć tą reklamacje i odzyskać moje 20zł.
Wchodzę na panel logowania, numer karty i hasło jak dobrze mi się wydaje te co podałem podczas aktywacji.
Wtedy moim oczom ukazuje się
Przekroczono limit czasu połączenia
Kur...

Miało być cudownie, wyszło jak zawsze. Na szczęście komunikacji miejskiej używam wyłącznie jak jade do baru ʕʔ

Używa ktoś, też macie takie poronione problemy?
  • 6
@WuDwaKa: Może pisało. Ale nie oszukujmy się, email nic nie kosztuje. Poza tym to był okres, w którym mieli wycofać bilety miesięczne itp. Wtedy był nawał ludzi. Nie zmienia to faktu, że procedura jest troche głupia. Skoro POK ma fizycznie karte po prawie 2 miesiącach, to po co całe zamieszanie z wyrabianiem nowej?