Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem płytę główną do telewizora przez #allegro wysłali mi pordzewiałą i wybrakowaną z pięknym napisem "śmietnik". Dzwoniłem do firmy w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia, niemiła Pani powiedziała żebym wysłał płytę na swój koszt. Oczywiście nie bardzo widzi mi się po raz kolejny płacić na wysyłkę. Opłaca się otwierać spór czy lepiej jakoś inaczej kontaktować się z allegro?
  • 9
Opłaca się otwierać spór czy lepiej jakoś inaczej kontaktować się z allegro?


@LeonMoczydupa: typ wysłał mi #!$%@? xboxa.. spór ani allegro się nie poczuwali.. minęły prawie 2 tyg i się #!$%@?łem.. więc dzwonię do typa że mam adres i wpadam dziś do niego to dopiero wtedy coś zaczął kumać.. ale dopiero jak gościa postraszyłem że specjalnie przyjadę i wsadzę go mu w dupala to poprosił o wysyłkę na jego koszt, zwrócił
@LeonMoczydupa: Jeżeli kupiłeś z konta firmowego, przysługuje Ci zwrot bez gadania, ale za odsyłkę płacisz Ty.
Jeżeli dodatkowo towar miał być nowy, sprawny i nie było mowy o problemach, które Cię spotkały powinni oddać Ci kwotę zakupu z kosztem wysyłki i pokryć Twoje koszty wysyłki, bo to ich błąd - Ty dołączasz pismo z odstąpieniem od umowy i powód - i tu nawet działa to jeżeli kupiłeś od kogoś z konta
@LeonMoczydupa: Ja wlasnie sie meczylem ze sporami, supportem allegro i nic. Poszedłem na policje, po 2 tyg do mnie SAM dzwoni sprzedający ze przeprasza i żebym podal nr konta to on zwróci. Pare dni pozniej dzwonili z policji, czy sie ze mną kontaktował i czy przelal kasę, powiedzialem tak i sprawę umorzyli. Sadze, ze dostal od nich tel i spękał. Wiec nie zawsze sąd.
Jeżeli kupiłeś z konta firmowego, przysługuje Ci zwrot bez gadania, ale za odsyłkę płacisz Ty.

Jeżeli dodatkowo towar miał być nowy, sprawny i nie było mowy o problemach, które Cię spotkały powinni oddać Ci kwotę zakupu z kosztem wysyłki i pokryć Twoje koszty wysyłki, bo to ich błąd - Ty dołączasz pismo z odstąpieniem od umowy i powód - i tu nawet działa to jeżeli kupiłeś od kogoś z konta prywatnego, w
@Dezynwoltura: mi się wydaje że nie, dlatego "dojaśniłem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kupując na firmę też masz prawo do reklamacji i zwrotu pełnych kosztów. Baa, jeśli tą płytę dostarczył do serwisu, serwis powiedział że jest zepsuta i wział za usługę kasę to tą kase też ma oddać sprzedawca.
@Wychwalany: Mi chodziło o to, że kupując od kogoś kto ma konto niefirmowe na Allegro (bez paragonu/faktury) nie można oczekiwać, że przyjmie od nas zwrot wynikający z tego, że nie chcemy tego towaru. Inna sprawa jeżeli okazał się niesprawny/wadliwy lub niezgodny z opisem. A konto firmowe ma zawsze obowiązek przyjęcia od nas zwrotu w terminie 14 dni, a jeżeli towar okazał się jak wyżej zły to tym bardziej.

Jeżeli zwracamy bo
Jeżeli zwracamy bo nam się odwidziało to sami pokrywamy koszty wysyłki, w innym wypadku sprzedawca.


@Dezynwoltura: co do pierwszego to musi byc zapisane w regulaminie kto płaci, ale w 99% przypadków kupujący płaci za odesłanie i dostaje zwrot kasy za towar i za wysylke do niego (sprzedajacy moze zwrocic tylko koszt za najtansza opcje jaka proponowal w ofercie). W drugim przypadku sprzedawca oddaje kase za odeslanie jesli reklamacja byla zasadna. Jesli