Wpis z mikrobloga

#soczewki Mam pytanie skierowane do nosicieli soczewek, czy nabywając soczewki, kupujecie je dokladnie z taką wadą wzroku jaką posiadacie, czy ciut mniejszą? Byłem u optyka i przepisał mi wzięcie 0.25 dioptrii mniej ("bo tak sie robi") tj. zamiast -2.5 to -2.25. Chodzę już 3 dzień w nich i ciągle widze, że jednak brakuje mi nieco ostrości. Jak to jest z tymi soczewkami?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SagittariusA: Ja mam wadę na oku lewym +5.5, na prawym +6.0 i takie moce mam w okularach, ale okulista kazał mi dobierać soczewki o pół dioptrii WYŻSZE. Jeszcze się z tym nie spotkałam, co czytam to ludzie piszą, że soczewki mają o mniejszych mocach niż wada.
  • Odpowiedz
Tak się robi, slyszalam ze w przeciwnym wypadku "oczy się rozleniwiają" (tak tłumaczyła mi okulistka xD)


@Cocosek93: Nie rozleniwiają, ale różnicę robi odległość "szkła" korekcyjnego. Okulary są w innej odległości niż soczewki od oka. I nie dobiera się tego na rękę czy w sklepie, a sam okulista, który wystawia receptę na okulary powinien (za prośbą / dodatkową opłatą) dobrać najodpowiedniejsze moce dla soczewek.

@SagittariusA: @PyraPrzeznaczenia: @
  • Odpowiedz