Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Mam pytanie: planuję wynająć samochód na ok. 3 dni w Londynie, chciałbym pojechać nad wybrzeże. Wstępnie patrzyłem na ofertę wypożyczalnię Budget (poprzez auto4free), ponieważ miał rozsądną kaucję i niezłe oceny.

Moje pytanie jest następujące: czy poza kwestiami oczywistymi (koszt wynajmu, kaucja, paliwo) są jakieś pułapki, na które należy uważać podczas takiego wynajmu, albo samego jeżdżenia po Anglii?
Czy z Waszego doświadczenia warto dokupować jakieś zabezpieczenia kaucji, na wypadek uszkodzeń?

PS
Mam skończone 25 lat. Wypożyczalnie zwykle piszą, że traktują jako młodych kierowców osoby "między 23, a 25 rokiem życia". Czy dobrze wnioskuję będąc w trakcie 26 roku życia, nie zostanę potraktowany jako młody kierowca?

#motoryzacja #samochody #uk #anglia #wynajemsamochodu #podroze
  • 5
  • Odpowiedz
Ja zawsze wynajmowałem z Hertz albo z Sixt. Ostatnimi czasy tylko Hertz, jako że lepsze ceny w stosunku do Sixt ma.
Wybieram zawsze ich ponieważ nigdy nie miałem problemów po oddaniu auta, czyt. nie próbowali wyciągnąć kasy za "zabrudzenie wycieraczek" ;)

Z ubezpieczeniem to zależy, jeśli nie masz wielkiej wprawy w jeździe po UK to bym wziął. Dla świętego spokoju, bo o przypierniczenie w krawężnik nie trudno.

Na kaucję przydaje się karta
  • Odpowiedz
@i_wtedy_sloik_pekl: Najważniejsze co masz zrobić to przy wypożyczaniu samochodu obejdź go 10razy i zapisz wszystkie, nawet najmniejsze uszkodzenia (rysy, pekniecia, wgniecenia, otarcia itp). Oczywiście wpisz je w protokół i zgłoś wypożyczalni.

Oni tam znają swoje samochody bardzo dokładnie i już raz mi się zdarzyło, że przy oddaniu gość podszedł do samochodu, pokazał mi parę baaaardzo delikatnych ubytków i nie oddali części kasy z depozytu.

Sprawdź dokładnie szyby i reflektory czy
  • Odpowiedz
@i_wtedy_sloik_pekl: ogolnie ubezpieczenie warto brac, bo kosztuje grosze, ale w sumie to nigdy nie bralem xD Raz oddalem samochod po zderzeniu z kraweznikiem, gdzie opona byla grubo przecieta i cala porysowana felga, no ale nikt problemu nie robil (to bylo z Budget).
  • Odpowiedz