Wpis z mikrobloga

Mirki, mam 20 tys. zł na zakup samochodu a kompletnie się nie znam na motoryzacji. Czy moglibyście coś poradzić? Samochód będzie na codzień na trasie 15 km do pracy i z pracy w Warszawie (Mokotów - Ursus, Ursus - Mokotów) i na jakieś weekenowe wypady i wakacje. W tym roku chciałbym nim zrobić trasę Litwa, Łotwa, Estonia.
Wymagania co do samochodu, żeby miał estetyczny wygląd, był w miarę ekonomczny (żeby średnie spalanie były w granicach 10l), wiadomo, że będzie to starszy samochód ale zależy mi też na bezawaryjności i biorąc pod uwagę, że ostatnio jeździłem Yariską to mam dość małych samochodów, więc przydałby się większy bagażnik i przestrzeń.
Na razie myślałem o Saabie 93 1.8 benzyna 150km, albo 122km w okolicach 2005 r. np saab
Co byście polecali jeszcze w tym przedziale? Ogólnie nie jest nastawiony na sedany, poprostu ten Saab mi się wizualnie podoba a czytałem, że są niezłe pod względem awaryjności i ekonomiki jazdy. Myślałem też o Fordzie Focusie.
#motoryzacja
  • 13
@kozlowski007: różne są opinie na ten temat, właściwie sens kupowania diesli do użytkowania
Głównie w mieście powoli słabnie ze wzgledu na dodatkowe koszty i ciagle wprowadzania usprawnien ktore narzuca unia. Jezdze diesel'ami codziennie( tylko ze pokonuje wieksze dystanse niz ty i jestem zadowolony, stad moje polecenie koreancow). Saab 93 o ktorym wspominales to wlasciwie vectra inaczej opakowana.
Na razie myślałem o Saabie 93 1.8 benzyna 150km, albo 122km w okolicach 2005


@kozlowski007: Nie bierz wolnossaków 1.8. Nie maja opinii zbyt trwałych, nie w tej wersji. Po za tym Saab bez turbo to jak odrzutowiec bez odrzutu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dodatku saabina z Allegro ma w dodatku jakieś dziwne klamki, jakby nie z tego rocznika.
No i spalanie Saaba w mieście 10l to