Wpis z mikrobloga

Jaki bank w miarę darmowy teraz najlepszy? uciekam z #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank, #mbank odpada.
Zależy mi na podstawowym koncie, karcie którą można bezproblemowo płacić gdziekolwiek i bezproblemowo płacić nią w necie zagranico + podpiać do serwisów typu paypal itp.
Sensowna apka mobilna będzie dodatkową zaletą, a spartański interfejs nie nastawiony na gimbusów(pozdrawiam stary mbank który zmienił się w gówno) mile widziany

#smartbank już jest w miarę używalny, czy nadal brakuje większości podstawowych funkcji?
#bankmillenium + konto 360 student? Warunek płatności 1x kartą w miesiącu spełniam bezproblemowo, a mam jeszcze niecały rok do 26lat
#banki #bank
  • 17
@cruc Na Allegro możesz zapłacić kartą wydaną przez Smart Bank. I to lepsze rozwiązanie niż przelew, bo jak Cię sprzedawca oszuka, a zapłacisz przelewem, to będziesz musiał biegać na policję i liczyć na pomoc. A jak zapłacisz kartą to będziesz mógł skorzystać jeszcze z chargebacku, co jest całkiem skutecznym rozwiązaniem.
@rdy: jeśli chcesz bezwarunkowo 0 PLN za kartę i 0 PLN za konto plus wszystkie bankomaty w Polsce za 0 PLN to Konto Idealne w Idea Banku, ale apka jest raczej w stylu mBankowej, więc może Ci nie podejść
@The_DiceMan: Hmmm, a to jakichś konkretnych nie można opłacić kartą, czy losowo? Jeszcze na taką nie natrafiłem, a od dawna płacę tylko kartą właśnie ze względów na chargeback, a nie z konieczności.

Poza tym oprócz płatności kartą bezpośrednio na Allegro, można też płacić przez pośrednictwo PayU, które oprócz przelewów oferuje również płacenie kartą. Dlatego tym samym niejako środkami z konta w Smart Banku można zapłacić przez PayU wybierając płatność kartą.
@The_DiceMan: Dobrze wiedzieć. Dzięki za linka. Nie wiesz, czy w tych kategoriach jak nie ma bezpośrednio płatności kartą, tylko wybierze się PayU, to tam też nie będzie do wyboru VISY i MasterCarda? Jeżeli nie, to pozostanie tam jeszcze wybrać tradycyjny przelew, po czym pozostanie nam wysłanie samemu takiego przelewu na wskazany numer konta i tym samym w ten nieco pokrętny sposób da się zapłacić pieniędzmi zdeponowanymi w Smart Banku.
@eshabe: To prawda co piszesz, Smart Bank nie do końca sprawdza się jako partner w obsłudze serwisu Allegro.

PayU w w/w opcjach jest dostępne tylko i wyłącznie jako płatność przelewem.