Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Wszechświecie który widzimy? Czy jest on tylko "ziarenkiem piasku" w tym wszystkim?

Czasem takie myśli mnie nachodzą, że ten Wszechświat jest tylko jakimś atomem który buduje jeszcze większy Wszechświat. To jest trochę wkurzające i dla mnie niewyobrażalne. Może nasz mózg jest ograniczony i wiedza na ten temat? Może ktoś z obcej cywilizacji robi eksperymenty? Nasza cywilizacja jest na kiepskim poziomie rozwoju bo nawet nie wylądowaliśmy na Marsie a co dopiero odkrywać inne większe rzeczy.. Dochodzi też kwestia Świadomości..bez niej tak według mnie Cały Wszechświat nie istnieje.. no bo skoro nie istnieliśmy to Wszechświat w pewnym sensie także bo skąd mielibyśmy informacje? Jeszcze dziwniejsze jest to, że się żyje i nie wiadomo po jaki uj to ma być. Może jak się umrze to znowu poczekamy na nowe życie na Ziemi w innym wcieleniu lub poczekamy nieskończenie wiele czasu żeby znowu przydarzyły się warunki do stworzenia Życia? Pewnie wielu z nas bierze siebie jako tych Ważnych na Ziemi ale wprawdzie nie różnimy się od większości zwierząt poza tym, że posiadamy Świadomość i inteligencję w pewnym sensie..Ale na uj to wszystko powiedzcie mi.. ta walka o przetrwanie? Co ma to dać? Silne geny? Ale po uj. Jaki to ma sens? Czy Wszechświat ma jakiegoś stwórce? Dla mnie to niezrozumiałe i już mnie to #!$%@?, że nie mogę dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego, że te prawa fizyki inne duperele działają w taki uporządkowany sposób bez żadnych "bugów" czy błędów bez żadnego stwórcy. Nie myślę tutaj o bogu co piszą w bibli bo to jest zwykłe #!$%@? według mnie

#pytanie #kosmos #przemyslenia #wszechswiat
  • 9