Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na integrze od 2 miesięcy i po zobaczeniu benchmarków rx480 od sapphire poważnie zastanawiam się nad kupnem GTX 1060, mimo tego że mam monitor z freesync. Czekać na czerwonego diabeła czy rozglądać się za 1060 tak do 1300-1400zł? Dodam że kartę zmienię gdzieś za dwa lata. #amd #nvidia #hardware #komputery #pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
@Pallad:
Miałem to samo.. po pierwszym benchmarku rx480 od sapphire od razu zamówiłem gtx1060. Od dwóch dni pogrywam na tym pięknym tworze od MSI w wersji gaming x i jestem na prawdę mega zadowolony.
  • Odpowiedz
@Invar: @Pallad: Obniżanie wydajności w sterownikach to mit. Jedynie prawdą jest, że wydając nowe sterowniki pod nowe serie kart właśnie pod nie bardziej optymalizują sterowniki a na starszych wydajność zostaje bez zmian lub polepszają się minimalnie. Tak więc kupno gtx 1060 to dobry wybór bo będzie on w nowych sterownikach pod nowe gry ulepszany. Natomiast gtx 960/970 będą traktowane po macoszemu ale to nie znaczy, że będą ubijanie w sterownikach.
  • Odpowiedz
@Desann: No właśnie o tym mówię, o złym traktowaniu starych kart. U AMD tego nie uświadczysz bo nawet stare karty dostają do dziś kopa - mam 7850 i gdzie rok temu nie miałem stałych klatek w Metro 2033 tak dziś na najwyższych mam stałe 60.
  • Odpowiedz
Dzisiaj zamówiłem gainward gtx1060 na morelach, dalej czekać nie będę, a kultura pracy tego sapphire 4gb którego nigdzie nie ma + cena w porównaniu do gainwarda (1300 z wysyłką) przemówiła za kartą nvidii, może za rok jak będzie okazja dopłacić parę stówek i będzie to opłacalne to zmienię na AMD.
  • Odpowiedz