Wpis z mikrobloga

dziś w wyborczej przeczytałem że kleszcze przenoszą infekcję dopiero po 48 godzinach jest to straszna bzdura #kleszcze #wyborcza #borelioza ale może dzięki temu lewactwo szybciej zniknie w kraju / ale naprawdę nikomu nie życzę boreliozy to jest naprawdę #!$%@? choroba nie można jej bagatelizować / a kleszcze trzeba natychmiast wyjąć i od razu iść do lekarza
  • 17
@mhrok87: Jakos na wielu portalach medycznych i od wielu lekarzy słyszałem, że kleszcz zaczyna się wgryzać dopiero minimum 24 h od znalezienia się na naszym ciele. Może jakieś konkrety?
@pilot1123: bzdura, kleszcze mają już bakterie borreli w swoim #!$%@? aparacie gębowym którym się wkłówają to co przytaczacie to są jakieś mity z przed 40 lat / bakteria jest b. malutka - a co jest jej źródłem? np: http://weterynarz-behawiorysta.pl/wp-content/uploads/2016/04/1171649.jpg np szczur z którego nimfa kleszcza nażłopie się krwi / ta później trafia na człowieka jako osobnik dorosły - z wypitej krwi szczura, przenosi bakterie całym sobą / kleszcze w całości należy
@chonakawe: bakterie różne (bo ten przenosi nawet 400 patogenów) spija np, ze szczura, myszy, jelenia, węża, żaby, potrafią nawet spijać krew z upitego już kleszcza / i jak się taka nimfa kleszcza nażłopie krwi takich ssaków leśnych, a potem trafi na człowieka - to powiedzcie mi jak niby te bakterie miałyby nie znaleźć się też na jego aparacie do wkuwania? NO MYŚLCIE
@mhrok87: Tak oczywiście. Czyli wszyscy lekarze się mylą. Albo są niedouczeni. I wszyscy pogryzieni przez kleszcze zachorują na boreliozę albo kleszczowe zapalenie mózgu.
@OSH1980: w Polsce panuje jakiś mit z przed 40 lat (boreliozę wyizolowano w 1981 roku z kleszcza - jest bardzo nowa i nieznana jeśli chodzi o świat medycyny) / weź pierwszego mikrobiologa niech ci pod mikroskopem zbada kleszcza i jego aparat gębowy na jego aparacie są #!$%@? bakterie

no niby kleszcze zęby myją?
@mhrok87 znasz kogoś kto czeka 48h żeby wyciągnąć kleszcza? Albo kto z każdym kleszczem biegnie do lekarza? Wyciągasz kleszcza i obserwujesz miejsce ugryzienia, jeśli występują objawy zakażenia idziesz do lekarza.