Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Bolszewicy zawarli pakt z silami ciemnosci, dzieki czemu rewolucja pazdziernikowa zakonczyla sie sukcesem. Od momentu zawarcia paktu symbol bolszewikow- czerwona gwiazda- byl ich amuletem/talizmanem, w ktorym byly zamkniete demony. Dlatego tez na kremlowskiej iwezy w Moskwie jest czerwona gwiazda, ktora w dodatku moze swiecic i lepiej na nia nie patrzec, bo wtedy traci sie wolna wole.

#pdk
@#!$%@?:

Miliony przywołanych duchów chroniły wszystko i wszystkich w państwie sowieckim: dzieci i dorosłych, budynki i maszyny, a same demony-władcy usadowiły się w olbrzymich rubinowych pentagramach na wieżach Kremla, dobrowolnie godząc się na uwięzienie w imię powiększenia swojej potęgi
@nocnykochanek: @Viscop: pamietam jak pierwszy raz czytalem, to bylo w 2010, to bylem pod tak ogromnym wrazeniem tak ksiazki jak i tej historii o pochodzeniu potegi bolszewikow, ze przez jakis czas myslalem, ze ktos serio wysnul te hipoteze, a nie zostala wymyslona na potrzeby ksiazki. :D
@Viscop: @barani_leb: też niedawno skończyłem 2035. Kapitalna seria, mroczna seria. I świetnie pokazuje mechanizmy władzy. Szczególnie ostatnia część. Ale tak naprawdę mocno Pan Glukhovsky uderzył mnie swoim Futu.re.. Długo nie mogłem się pozbierać. Nigdy bym nie pomyślał, że jakaś książka może mną tak potelepać.