Wpis z mikrobloga

Czy mając do wybory dwa smartfony (załóż identyczne), jeden z androidem 5.1 a drugi z andkiem 6.0 warto dopłacać jakieś 40-50 zł do marshmallowa, czy nie warto i lepiej zostawić te parę groszy na inne głupoty? Są jakieś zasadnicze różnice, czy raczej tylko lifting wyglądu (na którym specjalnie mi nie zależy)?

  • 6
  • Odpowiedz
@ptasiek2: Przeglądam budżetowe chinczyki a oni często dają kilka modeli, które różnią się jednym, góra dwoma parametrami. Właśnie trafiłem na dwa takie telefony i poza androidem różnią się trochę pojemnością baterii - reszta bebechów jest taka sama.
  • Odpowiedz
@Boleczek: Nie. Ogólnie mi chodzi bardziej o same różnice pomiędzy tymi androidami, bo wstępnie z tego co się zorientowałem, to ten 6.0 mógłby równie dobrze zostać wydany jako 5.2, ponieważnie ma w nim jakichś odczuwalnych zmian. A konkretniej to patrz mój post wyżej.
  • Odpowiedz
@erplus: według mnie jeżeli jest między nimi różnica 50 złotych(jeśli nie jest to połowa ceny smartfona) i masz zamiar używać go przez kilka lat to bierz tego z 6.0 bo i tak jak masz wydać kilka stów to 5 dych różnicy nie robi, jak jest nierozbieralny to bateria jest dużym plusem, jak ma nowszego andka to może dłużej będzie wspierany plus będziesz mógł instalować wszystkie aplikacje.
  • Odpowiedz