Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
To nie jest żart, ale na razie inwestycyjnych hitem tego roku na polskiej giełdzie są kopalnie. Akcje JSW od stycznia wzrosły 154%, a Bogdanki 75%. Nie ma w tym żadnego przypadku bo od początku roku panuje ogólnoświatowe odreagowanie w branży węglowej. Są na świecie kopalnie których akcje w tym roku wzrosły nawet 275%. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ekonomia #gospodarka #gielda #pieknogieldy
źródło: comment_LeLajtW9gnHjDAzmCsemhCvKPlQM3ujX.jpg
  • 21
Jak patrze na to to zaczynam plakac. Sprzedalem Bogdanke za 35 PLN zeby poszukac jakiejs lepszej okazji a tu taki zonk. Teraz siedze na niej spowrotem ale dopiero od 46.
@ButtHurtAlert: Od kiedy PIS rządzi mój portfel z wyjątkiem jednej spółki idzie ładnie w górę. Ale chyba nie sądzisz, że skoro jestem w tym momencie 10% w tyle na ORANGE to będe za to Jarka obwiniał? Na KGHM jestem od czerwca do dziś +33% do przodu. Na 0 jestem na PKP CARGO i jakieś +5% na ENERDZE.
@ButtHurtAlert: Synthos to też huśtawką dzięki RN i Michałowi Sołowowi. Wszyscy pamiętamy jak było z dywidendą.
Z pozytywnych rzeczy to Amica cały czas do przodu, Kęty odrobiły już dywidendę co jest bardzo fajnym akcentem w portfelu no i CD Projekt, który leci jak rakieta. Do tego do portfela dorzuciłem jeszcze JSW, ale chyba trzeba się już powoli wycofywać.
@ButtHurtAlert:
eee tam, tak czy inaczej nie inwestuję w to bo potencjał do wzrostów jest najmniejszy, ponadto pompowane dodrukowanym pieniadzem opartym na długu. Nie moja bajka.
5% w 40 dni to śmiech.

Ja inwestuję w nowe technologie, gdzie wzrosty 15% dziennie to jest norma ;)

w dodatku sam mam kontrolę nad swoim pieniądzem a nie oddaję kasy maklerom czy bankowi "na przechowanie"

Pozdrawiam :)
w dodatku sam mam kontrolę nad swoim pieniądzem a nie oddaję kasy maklerom czy bankowi "na przechowanie"


@Pan_wskazowka: Złudzenie, zwłaszcza na niestabilnych rynkach(np. kryptowalut). Nowoczesne technologie mają to do siebie, że są nowoczesne - mały kapitał, mało akcji. Wchodzi pan z dużym portfelem i sobie spekuluje. Z większymi spółkami już nie ma tak łatwo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ButtHurtAlert: no właśnie, ja też inwestuję w to na czym się znam, masz rację że chodzi o kryptowaluty, jednak to określenie jest mocno nieprecyzyjne, technologia blockchain ma przed sobą niezwykłą przyszłość, coś na kształt internetu minimum. To o wiele więcej niz waluty.

Fakt, niska kapitalizacja jest jedynym minusem, ale to tyczy się w obecnym momencie wszystkiego poza bitcoinem i ethereum. Kapitalizacja wynosi kolejno 10.4 i 1.1 miliarda dolarów.
Na szczęście nie
@Pan_wskazowka: NewConnect to te spółki które nie mogą wejść na GPW, a chcą sprzedawać swoje akcje. Dosyć sporo polskich rozwijających się firm, lecz także dużo przypadków upadających ;)

Duże ryzyko ze względu na mniejszą ilość formalności, ale też duży potencjał dla inwestorów
@Pan_wskazowka: New connect to giełda spółek wzrostowych. Głównie małe spółki, z małą płynnością i dużą szansą na udupienie kapitału :) Nie polecam NC choć jest tam kilka spółek wartych zainteresowania.

NC to taka analogia do nieznanych giełd kryptowalut gdzie jest pełno debiutów wszelkiego rodzaju scamów :) Coś jak c-cex.com :)