Wpis z mikrobloga

Mirki, od rana walczę z uruchomieniem pakietu danych w telefonie taty mojej dziewczyny. Dostał z plusa xperia m4 aqua, 1,5 giga internetu lte. W sumie to nawet nie wiedział, że to dostał, więc nie używał. Więc ja postanowiłem zrobić mu porządek na telefonie, dopasowałem go do jego potrzeb, spersonalizowałem, zainstalowałem mu navi od map here, ale jest jeden problem. Nie działa pakiet danych. Punkty dostępu konfigurowałem i ręcznie i przez sms konfiguracyjny od plusa, ale nic nie bangla, nie włącza się ani LTE, ani HSDA+, 3g ani nawet edge. Coś źle robię ? #plus #android #xperia
  • 9
@miiihau: jak ?
@Krolowa_MLWP: hmmm w sumie ten numer w plusie to chyba posiada od dobrych nastu lat :p więc i karta może być stara, ale z drugiej strony moja dziewczyna też ma kartę z plusa w swoim redmi note 2, która będzie może mieć z 10 lat i tam lte dziala
@t-time: To prepaid jest? Jak tak to * 101 * 11 *02#. Jeżeli to abo to bok telefonicznie, albo przez strone plusonline. I nie słuchaj żadnych cudów na sile. Jak APN ustawiony dobrze, GPRS aktywny to trzeba wymienić kartę, tyle.
@t-time: Dodatkowo być może w systemie operatora jest założona (na wcześniejsze życzenie) całkowita blokada transmisji danych? Z doświadczenia pracy u jednego z operatorów jest to całkiem możliwe, gdyż często starsi ludzie takie blokady zakładają żeby uchronić się od ewentualnych naliczeń za Internet, gdy słabo posługują się telefonem.