Wpis z mikrobloga

Czy #legitymacjastudencka to prawilny dokument? Czy sprzedawca ma mi prawo odmówić sprzedaży fajek bo nie miałam przy sobie dowodu ale legitka była? 25 lat prawie mam, a gość mi (ewidentnie złośliwie) odmówił sprzedaży papierosów i jeszcze zasugerował że legitymacja podrobiona. Poczułam się upokorzona. W pierwszej chwili miałam ochotę zadzwonić na policję aby mnie po prostu sprawdzili przy tym gościu. Ale uznałam że to debilne. #studia #studbaza #fajki #dowod
  • 34
@gosiage: jeśli ma naklejkę na obecny semestr z tyłu to jak najbardziej, przecież upoważnia do zniżek, sam niejednokrotnie kupowałem alkohol pokazując ją (uroki życia z twarzą nastolatka..)
@gosiage zacznij nosić ze sobą dowód osobisty, jest takich samych wymiarów i waży podobnie co legitymacja studencka więc to chyba nie problem.

Nie doczytałem że poczułas się urażona tym tekstem, w takim razie czytaj artykuł 212 kk (zniesławienie) i kupuj gdzie indziej.
@finam właśnie zadzwoniłam do ich infolinii, wybrałam tonowo skargi, opinie i zgłosiłam. Nawet podałam swoje dane, bo przecież nie mam się czego wstydzić. Dostałam bardzo miłe przeprosiny od Pani, podałam tez swój adres e-mail. Dostanę na niego mejla z info co zrobili z moim zgłoszeniem itd.
@M4ks: a to ciekawe, a czy policja np może polegać na danych z legitymacji? bo byłem spisywany 2x i nie mając dowodu po prostu pokazywałem legitkę i to przechodziło, więc jak to jest z tymi dokumentami tożsamości?