Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej kupić następujące koszule:
1) szara, gładka, mankiet na guziki, musi pasować do garnituru, raczej slim fit, materiał taki, by początkiem września na weselu nie umrzeć z gorąca. Założona będzie do czarnego garnituru - nie obchodzi mnie, że garnitur niby nie pasuje do okazji, ze względów osobistych muszę ubrać się na ciemno.
2) biała lub kremowa, gładka, na co dzień, najlepiej lniana (lub inna lekka na lato)

W sumie jedyne wymagania to zmieścić się w ~500 złotych za obie (choć jak będzie taniej, to też będzie ok) i kupić je w #krakow lub okolicach, żeby można było przymierzyć.

#modameska #koszule
  • 10
@feelbeats: ale czarny garnitur pasuje na wesele ( ͡º ͜ʖ͡º) gorzej z koszulą, no ale twój wybór. Koszule to pochodź sobie do wółczanki, vistuli itp. 100% bawełny i będzie ok. Lniane będzie gorzej, bo czasem są, czasem nie ma, więc po prostu pochodź po sklepach i tyle.
@czlowiek_klapek: skąd wiesz, że z nieoddychających? niby lato, ale wesele masz w lokalu i tak do nocy, więc obstawiam że klima będzie ( ͡º ͜ʖ͡º) więc tu nie ma znaczenia czy czerń, czy inny kolor, bo na słońcu i tak się mało bywa.
@csmrex: nie wiem, ale zazwyczaj ktoś kto kupuje czarny garnitur, niezbyt się na tych sprawach zna i nie zwraca uwagi na materiały. Oczywiscie wcale tak w tym przypadku być nie musi, mówię tylko to co zaobserwowałem po Januszach i Sebkach weselnych
@csmrex:
@czlowiek_klapek: garnitur mam czarny, fakt, ale kupowany w lecie, całkiem cienki, spokojnie w nim przetrwam. Koszulę, jako warstwę najbliższą ciału, chcę w miarę przewiewną, żeby po jednym tańcu nie wyszły mi plamy - nie po to mam dopasowany garnitur, żeby przyjanuszować spoconą pachą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kolor koszuli podyktowany jest faktem, że jestem w żałobie i zwyczajnie nie wypada mi iść na wesele
@maxpawkas: wytłumacz to 60-letnim ciotkom z zapadłej polskiej wsi ;) serio wolę wbić się w ciemną koszulę, niż słuchać szeptania za uchem przez całą imprezę. Czasem trzeba się dostosować, nawet jeśli nie zgadza się to z logiką.