Wpis z mikrobloga

Mirki co powiecie o takiej merivie? Wiem Ze bierze olej ,trudno będę dolewał .Robie od 5 do 8 tys km rocznie,więc myślę że do litra góra.Jeżeli by się sprawdził to włożyłbym tak po pół roku #lpg Mógłby mi ktoś sprawdzić ten vin? http://olx.pl/oferta/opel-meriva-1-6-klima-bezwypadkowy-ksiazka-servis-jeden-wlasciciel-CID5-IDg89xr.html#b27e80d7bb #kupautozmikro #motoryzacja #samochody
grekzorba - Mirki co powiecie o takiej merivie? Wiem Ze bierze olej ,trudno będę dole...

źródło: comment_ym3E0IsBWTnVT4uKTzXioodgD1hNqJRA.jpg

Pobierz
  • 27
@grekzorba: zapytaj się czy ma jakiś certyfikat z przeglądu, jak nie ma to cofany. W Niemczech przy każdym przeglądzie wydawany jest certyfikat , że auto przeszło przegląd i na nim jest przebieg. Ale jak auto wjeżdża do PL to w 99% te dokumenty gdzieś się zawieruszają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: Po co na zdjęciu zasłaniasz dane? jak wstawiłeś link do aukcji, w której te dane widać
Wiem Ze bierze olej ,trudno będę dolewał


@grekzorba: Nie trudno, bo jakaś przyczyna musi być, jeżeli uszczelniacze i pierścienie to pół biedy, bo pewnie remont za 2k i po sprawie, gorzej, jeżeli to UPG, albo coś innego, trzeba dokładnie sprawdzić, zrobić pomiar kompresji.
Na fotkach nie widać nic niepokojącego, ale w sumie to ogólnie niewiele na nich widać.
Jedź zobaczyć samemu to auto, daleko masz?
@grekzorba: nie o taki przebieg chodzi. Przy 5000 km rocznie po prostu się nie opłaca. Długo będzie się zwracać. Pamiętaj że oprócz kosztu instalacji, dochodzą koszty przeglądu, regulacji okresowej, szybsze wymiany świec, jak zapomina się wyregulowac to i zawory. Jeszcze jak ktoś coś źle zamontuje to potem wieczne awarie.
@grekzorba: nie słuchaj tych od 'gaz do zapalniczek'. Gaz się zwróci, prędzej czy później. A i później odsprzedać łatwiej. Gaz nie ma też nic wspólnego z późniejszym braniem oleju jeżeli instalacja będzie dobrze dobrana i ustawiona. Przez gaz nie zacznie nagle brać więcej niż na benzynie.

Co do samego egzemplarza to na prawym boku widać lakierowanie od środkowej części w górę, na lewej stronie malowanie tylnego narożnika błotnika. Może to efekt
@Myrzyn:

nie słuchaj tych od 'gaz do zapalniczek'. Gaz się zwróci, prędzej czy później. A i później odsprzedać łatwiej. Gaz nie ma też nic wspólnego z późniejszym braniem oleju jeżeli instalacja będzie dobrze dobrana i ustawiona. Przez gaz nie zacznie nagle brać więcej niż na benzynie.


Jestem ciekawy jakbyś to wszystko wytłumaczył mojemu klientowi który przyjechał do mnie toyotą na LPG z przebiegiem 30k na gazie (2 lata) i robie mu
jakistamnick - @Myrzyn: 
 nie słuchaj tych od 'gaz do zapalniczek'. Gaz się zwróci, p...

źródło: comment_MTD8R0SYpAk2rsJqVCCjE4g5OEv2EguE.jpg

Pobierz
@grekzorba: mierz kompresję z próbą olejową na zimnym i będziesz DUŻO wiedział o silniku. btw, 105 kucy wydaje mi się trochę mało na taką budę, no chyba że na dojazdy, to ujdzie. a dolewek w granicach rozsądku nie ma co się bać, jeżeli wszystko inne z silnikiem ok.
@jakistamnick: powiedziałbym żeby omijał z daleka zakład w którym zakładał gaz. Prawidłowo dobrana i wyregulowana instalacja będzie miała znikomy albo żaden wpływ na stan silnika.
@grekzorba: nie muszę czytać. Rodzice sprzedali dwa miesiące temu merive. Taki sam silnik 1.6 101KM, samochód kupiony jako nowy w salonie w 2005roku. Przez 11lat zrobił niecałe 170tysiecy kilometrów i do ostatniej wymiany oleju nie było potrzeby dolewania miedzy wymianami. Jak kupisz wydymany egzemplarz z nalotem 300-400tysiecy to nie ma się co dziwić ze bierze olej.
@Marq91: Też mam 1.6 i oleju wogole nie bierze. A prawdziwy przebieg blizej nieokreślony.

@100kW: No napewno ktokolwiek zgodzi się na próbe olejową xD Ja bym spławił takiego gościa żeby dupy nie zawracał nawet jakby silnik był w idealnym stanie.