Wpis z mikrobloga

@Zodiaque: troche #!$%@?, ale w tym wszystkim jest ziarno prawdy - Linkin Park w 2000 byl mocnym powiewem swiezosci (jakkolwiek #!$%@? by ten powiew nie byl) i w bardzo duzym stopniu przyczynil sie do spopularyzowania trendu na przystepny, komercyjny metal. Jak potem doszly do tego wszystkiego jakies Slipknoty, Korny, Machine Heady czy Bizkity to wtedy jak grzyby po deszczu zaczely wyrastac jakies gownobandy mlodziakow kalkulowane na zysk i sterowane przez wytwornie.
  • Odpowiedz
@IlluminateEliminate Ok, tyle że ja nie kojarzę jakiejkolwiek potrzeby utrzymywania go przy życiu, w sensie konieczności. Nie kojarzę, żeby ktokolwiek musiał metal "utrzymywać", podtrzymywać czy co tam #!$%@?.. tym bardziej jakaś pop-hiphop-emo kapela. Mieli swoj czas, swoich fanów i ok - w porządku, ale o czym on #!$%@? pieprzy to ja nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@urotsukidoji: racja, ale ale okres ich szczytowej popularnosci i "bycia na fali wznoszacej" przypadal wlasnie na poczatek nowego millenium. Niektore tworzyly lepsza, niektore gorsza muzyke, ale wszystkie te kapele laczyl fakt, ze pokazali, ze da sie grac ciezko i jednoczesnie z duzym potencjalem komercyjnym. Dlatego tez wszystkie jednoglosnie wyladowaly do gatunku zwanego numetal, choc kazdy z nich gral metal na inna modle - cos jak fala grunge 25 lat temu, tam
  • Odpowiedz
@IlluminateEliminate: A przepraszam, miało być do OP i drugiego kolegi, który najwyraźniej nie rozumie, że w pojęciu metal mieści się dużo więcej kapel niż tru-norwegian-black.

PS. Przyczepię się ale Korn był popularny na długo przed powstaniem LP. Debiut LP mniej więcej pokrywał się z czwartym albumem Korna.
  • Odpowiedz
@wdowapotedlarzu @IlluminateEliminate @Jurigag

Panowie - lecąc już baaardzo szeroko w ramach - powtórzę się - SZEROKIEGO jak długi jest Nil pojęcia "metal"

ROK 2000:

Theatre of Tragedy - Musique
Symphony X - V-The New Mythology Suite
Alice in Chains - Live
A Perfect Circle - Mer de Noms
Behemoth - Thelema.6
Black Label Society - Stronger Than Death
Soulfly - Primitive
Shadows Fall - Of One Blood
Sabaton - Fist for Fight
  • Odpowiedz
@Ardeal: OK, a wg mnie jedyne co w LP z metalu, to statyw wokalisty, chociaż z drugiej strony nawet to jakiś badziew.. Co do tagu, to pojęcie względne - załóż tag dla prawdziwych słuchaczy metalu - może #trumetal
  • Odpowiedz