Wpis z mikrobloga

Widzę któryś już tępy pocisk po Panu Ryszardzie Petru.
Czy możecie mi wyjaśnić dlaczego on jest tak flekowany przez prawicową patologię?

Póki co wiem że:

1. Gość jest doświadczonym finansistą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Petru

2. Zarobił więcej niż Kaczyński, Braun i Winnicki razem wzięci (jest dolarowym milionerem).
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/FB4FE2372D4B2FECC1257EFB006D5719/$File/OSW8P_296.pdf

3. Trzeźwo ocenia otaczający świat, bez ideologicznego zacietrzewienia.

Czy mógłbym poprosić niememiczną i nieemocjonalną listę zarzutów pod adresem tego człowieka? Ale bez jakichś językowych lapsusów czy przejęzyczeń które zdarzają się przecież każdemu.

#polityka #pytanie #nowoczesnapl #neuropa #4konserwy
  • 66
@bygsyti: Innaczej - dla przeciętnego Polaka liczy się to, żeby przekaz polityka był prosty i jasny w zrozumieniu. Dlatego tego typu osoby jak pawłowicz, kukiz, korwin czy inne brauny, pudziany, kiedy w memiczny sposób przekazują informacje, nacechowane czesto emocjonalnie to wówczas polaczek go rozumie.

A pojawia się taki petru, który mówi językiem profesjonalnym, powołuje sie na dane i do tego śmie (NO JAK TAK MOŻNA!!??) podnosić głos na partię rządząca... Propisowskie
Czy mógłbym poprosić niememiczną i nieemocjonalną listę zarzutów pod adresem tego człowieka?


@bygsyti: To było odnośnie tego.

Wiadomo, że w ogólnej antypatii chodzi głównie o jego niesamowite, straszliwe, niemożliwe do opisania lewactwo. A lapsusy, franki i cała reszta to są preteksty do #!$%@?.
@bygsyti: zarzutów pewnie można znaleźć sporo, ale nie śledzę tak intensywnie działalności Petru, żeby podawać jakieś konkrety. Petru jest zagrożeniem dla PISu, więc próbują swoich starych metod odwrócenia kota ogonem.

Skoro pojawił im się na scenie człowiek, który powszechnie uznawany jest za profesjonalistę to ich propaganda stara się z niego zrobić idiotę i nieudacznika za wszelką cenę. Często nawet wymyślonymi cytatami jak ten rubikoniu, który wśród pisowców bardzo dobrze się przyjął.
@bygsyti: może nie jestem adresatem pytania, ale mnie odpychają od .N te wszystkie deklaracje o opozycji merytorycznej i nowej jakości, które jak dla mnie nie mają odzwierciedlenia w praktyce. Za PiSem specjalnie nie jestem, ale ciężko mieć sympatię do partii, która głównie lasnuje się na słowach "my w przeciwieństwie do PiSu ..."
Chodzi mi np o ten wywiad gdy jest mnóstwo deklaracji, że my to nie PiS, podchodzimy profesjonalnie, merytoryczne argumenty
HetmanPolnyKoronny - @bygsyti: może nie jestem adresatem pytania, ale mnie odpychają ...
@bygsyti: dorobek większy niż Morawiecki, który akurat na tytuł Bankstera zasługuje o wiele bardziej, bo dłużej robił w Bankach. To jest śmieszne jak prawaki potrafią produkować gówno na czyjś temat. Dosłownie od razu z autorytetu robią gówno, przykładów mnóstwo, od Wolniewicza, Stankiewicz, po Staniszkis.

A i żeby nie było to się zawiodłem na .Nowoczesnej, głównie z powodu ludzi którzy tam weszli. Dużo populizmu, innego niż w PIS oczywiście, ale brak programu,
@nieublagany_ciezar_chwili: Zaorałeś. Ciekawe w jaki sposób wypunktowałeś tu narodowo-pisowską wojnę z obiektywizmem.

@HetmanPolnyKoronny: Mówiąc realnie, to bez sensu jest zgłaszanie jakichkolwiek projektów ustaw przez .N, skoro one po prostu nie przejdą. Wiem że cytowanie Korwy jest słabe, ale on ładnie określił sytuację w której choćby i PIS miało 231 posłów, a Korwa 229: "możemy iść do domu". .N to ludzie młodzi i praktyczni: po co mają pisac ustawy, które zostaną