Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy Czasem gram że znajomymi w siatkę. Pomimo że od kiedy moja stopa po raz pierwszy stanęła w progu siłowni zauważyłem pewien postęp w tym jak mocno mogę uderzyć piłkę, to ciągle nie jest to. Chciałbym, tak obrazowo mówiąc, soczyście #!$%@?ć. Polecacie jakieś ćwiczenia ukierunkowane w tę stronę czy "zwykły" trening też zrobi robotę w miarę upływu czasu?
  • 9
  • Odpowiedz
@Marmite: do takich sportów z tego co się orientuje są inne ćwiczenia niż takie typowe do trójbojów czy do poprawy sylwetki, tam jest dużo więcej dynamiki, jakieś ćwiczenia pylometryczne, na pewno możesz więcej wyciągnąć z takiego treningu niż typowego siłowego, ale to musisz gdzieś poszukać bo się nie znam, w każdym razie taki trening jak teraz nie jest optymalny.
  • Odpowiedz
@rotero: co
@dssagr: no właśnie nie do konca wiem jak szukać, stąd moje pytanie. Pod tymi tagami akurat jest szansa trafić na kogoś kto ma pojęcie, nawet jeśli trening koniec końców nie okaże się być typowo siłowym
  • Odpowiedz
A jaki staż ?

Ja gram w tenisa i po prawie roku na siłowni przyznaję, że jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze to wpłynęło na parę aspektów gry ! Ale efekty zacząłem odczuwać dopiero od niedawna.....
  • Odpowiedz
@Marmite: chcesz dobrze piłkę odbijać to trenujesz tak, że piłkę odbijasz. Jak chcesz mocniej uderzać w piłkę od dźwigania ciężarów? To nie tak działa. Ćwicz technikę i ruch + jakieś dynamiczne ćwiczenia. Siłownia cię spowalnia to możesz być gorszy niż przed.
  • Odpowiedz
Jak chcesz mocniej uderzać w piłkę od dźwigania ciężarów?

@ethics: Irytują mnie takie stwierdzenia, myślisz że jakbym wiedział jak to zrobić, tobym w ogóle pytał? xD pytam właśnie dlatego że nie wiem co pomoże. A chodzi głównie o uderzanie piłki mocniej.

Ćwicz technikę i ruch + jakieś dynamiczne ćwiczenia

Ale jakie?
  • Odpowiedz