Wpis z mikrobloga

Ej mircy, odwaliło mi..
Mam nowego #rozowypasek, którego ogólną pasją są podróże. Jej celem jest odwiedzenie każdego kraju na świecie, czyli można liczyć, że przez następne 60 lat musza dochodzić przynajmniej 3 nowe kraje rocznie.
W tym roku jednym z nich jest:


I wiecie co?


Lecimy na początku przyszłego tygodnia z Pragi do Biszkeku (stolica Kirgi) z przesiadką w Stambule. Ta przesiadka niestety narobiła nam trochę problemów bo przez ostatnie zamachy terrorystyczne i pucz nasza 7 osobowa ekipa skurczyła sie do 4 (w sensie zrezygnowali, a nie że zginęli za Erdogana). Swoją drogą jak dla mnie to trochę przesada. W Stambule spędzimy naście godzin i to nie wyściubiając nosa poza strefę tranzytową. Poza tym brutalna logika jest taka, że każdy zamach mający miejsce teraz zwiększa nasze bezpieczeństwo podróży, bo zwiększa się środki ostrożności. Tak mi się wydaje przynajmniej.

No ale do rzeczy. Koło środy lądujemy w Biszkeku i zamierzamy przez kolejne 3 tygodnie, podróżując pieszo / stopem / konno, wycisnąć z tego dzikiego kraju tyle ile się da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tu mircy pytanie do was: Jest tutaj ktoś w Kirgistanie? Albo był kiedyś i może posłużyć radą?

Mamy co prawda znajomego znajomego w Biszkeku który nam pomoże ze wstępnym ogranięciem a w ekipie jest studentka arabistyki ze specjalizacją na ten rejon, ale od nadmiaru informacji nic nam się nie stanie.
Oczywiście jeżeli będą jakieś plusy i złapie gdzieś dostęp do neta to będę starał się wrzucać jakieś foteczki i opisywać na bieżąco co tam się dzieje.

A na koniec małe #rozdajo. Ze wszystkich plusujących wylosuję jedno osobę i po przylocie na miejsce wyśle pocztówkę z Biszkeku.

PS To nie jest tak, że złapałem jakiegoś nowego różowego i #!$%@?. Znamy się ładnych parę lat, a ten wyjazd proponowała mi jeszcze z pół roku temu zanim byliśmy razem, ale nie byłem wtedy w stanie na tyle dokładnie zaplanować wakacji.
PS II No i jest jeszcze taka beka, że nigdy nie wyściubiłem nosa poza Europę, a najdzikszy kraj w jakim byłem to była Albania (tak, o dziwo istnieje, sprawdziłem)

#podroze #podrozujzwykopem #kirgistan #azja #zsrr #nieznampodrozniczychtagow
  • 37
  • Odpowiedz
@lukmar: Nie ma się czego bać. Mój nauczyciel lata sobie do Kirgistanu uczyć tam co jakiś czas i mówi że spoko jest, a to ogarnięty facet bardzo.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Poza tym brutalna logika jest taka, że każdy zamach mający miejsce teraz zwiększa nasze bezpieczeństwo podróży, bo zwiększa się środki ostrożności.


@lukmar: Francuzi muszą się czuć w takim razie #!$%@? bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@igorf: Teraz widzę, że to nie OP to napisałem, tylko to był komentarz do tego co napisał.
Cóż dobrze, że podziela w jakimś większym stopniu jej pasję bo coś takiego będzie bardzo męczące i kosztowne wiec dla obojętnego stanie się nieprzyjemne dość szybko.
  • Odpowiedz
@mck14: @ddominikk1989: Nie chodzi mi o Turcję czy nawet Stambuł jako całokształt. Tak jak pisałem, nie zamierzamy opuszczać lotniska, ba, nawet samej strefy tranzytowej. 2 tygodnie temu był zamach właśnie na tym lotnisku, więc po pierwsze można założyć że teraz pilnują go lepiej, a po drugie to nie przypominam sobie żeby terroryści #!$%@? 2 razy w to samo miejsce.
  • Odpowiedz
Akurat jestem w Biszkeku, w zasadzie kirgi to głównie góry. Jak planujecie coś połazic, to koniecznie jezioro Ala-kul - według mnie jedno z najładniejszych miejsc na świecie. przez 3 tygodnie raczej skupcie się na północny kirgistanie. Południe też jest piękne jednak droga Biszkek - Osz to 12 godzin w samochodzie. Na zachętę rzucam zdjęcie sprzed kilku dni z okolic piku Lenina :)
o.....r - Akurat jestem w Biszkeku, w zasadzie kirgi to głównie góry. Jak planujecie ...

źródło: comment_22qSKISCA9hsrG7KJPdKiKiZVwO1wbIe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lukmar: mam w pracy zioma z kirgistanu - wot kraj jak każdy inny. I jak chcecie odwiedzić wsyzstkie kraje świata, to radziłbym na jednym wyjeździe ogarnąć od razu kilka z nich. Pociągiem można tanio się przemieszczać między nimi.
No i raczej nie uda się wszystkich odwiedzić. Do bhutanu np. bardzo ciężko dostać wizę. Do arabii saudyjskiej tylko na zaproszenie bodajże. I jest pewnie parę innych tego typu. Lepiej zrobić bardziej
  • Odpowiedz
@lukmar: ale ci bez realnych zalożeń chodzą sfrustrowani, bo nie udało im się tych nierealnych założeń spełnić;p Ja np. chodzę wesoły, bo co miałem zrobić zrobiłem;)
  • Odpowiedz
@lukmar: elo Mirku. W srode wylatujemy z pragi do stambulu i dalej do Bisxkeku. Na miejscu czeka na nas juz motocykl i 2 tygodnie smigamy po Kirgizji i Tadzykistanie. Taka podroz poslubna ;) moze gdzies sie spotkamy na szlaku.
  • Odpowiedz