Wpis z mikrobloga

Ale ładna #gownoburza moze z tego byc http://www.wykop.pl/link/3278559/patentowane-miernoty-jakich-absolwentow-wypuszczaja-wydzialy-prawa/

Jakich absolwentów wypuszczają wydziały prawa? Statystycznie najliczniejsze są „patentowane miernoty” będące produktem hodowli osobników sobie podobnych.

Kto i dlaczego podejmuje studia prawnicze? Bardzo często są to osoby przypadkowe. Zbyt słabe na studia o charakterze technicznym bądź medycznym, ewentualnie zbyt leniwe na psychologię czy jakiś rodzaj filologii. Ich merytoryczny poziom pozostawia wiele do życzenia na skutek ziejących pustką luk w wykształceniu ogólnym, których przez lata nie były w stanie zapełnić ani dom rodzinny, ani szkoła. Najprościej da się ich określić jako „ludzi nieposiadających wymowy i lotnej inteligencji, obojętnych na sprawy społeczne i na życie prawne”.


#prawo #studiujeprawo #studbaza #mirkoreklama
n.....c - Ale ładna #gownoburza moze z tego byc http://www.wykop.pl/link/3278559/pate...

źródło: comment_QC9nJd0bKFBuvpz29HXOo5VgkWErmDk9.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc: Czemu gównoburza? To raczej oczywiste. Skoro tylko moja alma mater wypuszcza rocznie z 400 albo i więcej absolwentów prawa (dzienne + zaoczne + inne #!$%@?-muje, po których ma się dyplom prawnika), to czego mamy oczekiwać? Ja tuż po zakończeniu studiów mam przede wszystkim poczucie, że wiem, jak wiele nie wiem, a nie że coś wiem o prawie.
  • Odpowiedz
@ripp1337: No i przecież są jeszcze szkoły wyższe, a wszędzie panuje mentalność, ze prawo należy znac na pamiec (w dobie baz danych). No i po co pisac pisma na studiach, to zabawa na aplikacje. My tymczasem otworzmy prawo rzymskie, prawo ochrony srodowiska i prawo wyznaniowe.
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: Specjalistów od praw kosmicznego, morskiego, sieci przesyłowych jest jeszcze mniej.

Prawo rzymskie nawet bardzo lubiłem, ochrona środowiska tez była przyjemna. Chodzi mi raczej o postawę, gdzie preferuje sie jak najwiecej wiedzy i olewa sie praktyke.
  • Odpowiedz