Wpis z mikrobloga

Ale mam problem (,)

Chcę podłączyć moją perkusję elektroniczną do laptopa kumpla. Zwykły sygnał MIDI (mam wyjście MIDI i USB). Tylko, że laptop kumpla jest gdzieś 8 metrów od perkusji. Jak to podłączyć, żeby nie było opóźnień? Posiadamy zewnętrzną kartę dźwiękową. Tylko że nie ma ona wejścia MIDI :( Myślałem nad kilkoma opcjami:

1) Aktywny kabel USB 10m? USB niby max 5m, z ale aktywnym powinno działać. Jednak zależy mi żeby nie było praktycznie ŻADNYCH opóźnień, a nie wiem jak to wyjdzie
2) Kabel z MIDI z przejściówką do USB, ale jak z opóźnieniami?
3) Kabel MIDI i dokup sprzętu do podłączenia, chyba najlepsza opcja, ale i najdroższa w naszym przypadku :(

#produkcjamuzyki #cokupic #kable #perkusja
  • 16
@komw: :DDDDDDDDDDD pewnie nic

USB może mieć max 5 metrów chyba ze względu na czasy potrzebne do przesłania ramki danych, a utworzone opóźnienia ze względu na długość kabla. A przy sprzętach elektronicznych nawet najmniejsze wyczuwalne opóźnienie uniemożliwia normalne granie. A że nie wiem jak to zadziała dokładnie, to nie lepiej się zapytać?
@Keczupp: Przecież opóźnienia na kablu są w takich wypadkach zupełnie pomijalne. Jeśli dobrze rozumiem to chcesz przesyłać sygnał midi do zainstalowanego na laptopie DAW-a z jakimś samplerem tak? W takim wypadku można redukować opóźnienia poprzez instalacje sterowników (np ASIO4ALL), zmniejszenie bufora, albo kupno lepszej karty dźwiękowej
@Keczupp: Co do maksymalnej długości kabla USB to bardziej wynika ze spadków napięcia moim zdaniem oraz to że przy większych długościach kabel bez ekranowania może niepoprawnie przesyłać dane.
@Keczupp: USB ma jakieś 5m (plus/minus) ze względu na straty prądu a nie opóźnienia. Nawet jakbyś porównywał kabel 1m z kablem 100m to byś nie zauważył różnicy
@AlcoMatt: @no_surprises: Taaaa, chce do DAW'a. Asio wiadomo że mamy, bufor będzie niski i karta dzwiękowa też zewnętrzna. Niby wiem, że to są nanosekundy opóźnień, no ale przy takich rzeczach i kilka nanosekund może być denerwujące xd. No ale kupie dobry ekranowany przewód aktywny i zobaczę czy nie gubi sygału ani nic
@AlcoMatt @komw: : No spadki napięcia to też wiem, dlatego aktywny wezmę na pewno. Za bardzo rozkminiam jakies predkosci elektronów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i po prostu kupię aktywny usb ekranowany (~~30 zl na allegro) i zobaczę jak działa. Dzięki w każdym razie!