Wpis z mikrobloga

Mamy tutaj pewnie kilku devów iOS. Z takiej okazji, że nabywam Maca i otwierają się przede mną nowe możliwości do zmiany technologii, sprawdziłem oferty pracy i trapi mnie kilka rzeczy...
W firmie jakiego rozmiaru pracujecie? Startup, software house, korpo?
AppCode czy xCode?
Swift czy Objective-C?
I czy mi się wydaje, czy praca deva iOSa według ogłoszeń polega na robieniu widoków dla gotowych RESTów? Czy jednak klepie sie także backend?

#iosdev #ios #swift #programowanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serverów na OSX praktycznie nikt nie stawia bo to nieekonomiczne, więc raczej nastaw się na tworzenie frontendów. Mimo wszystko zapewne przyda Ci się umiejętność korzystania z file systemu i local storage :)
  • Odpowiedz
@Szinek: mogą wymagać objective-c ze względu na utrzymanie, pracowałem nad projektami dla korpo ale większość to software housy gdzie trzeba się w miesiąc wyrobić z apką i możesz pisać w czym chcesz, zawsze polecam swifta jak coś i jeżeli chciałbyś się go uczyć to mogę pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to czego będziesz używac jako IDE to tez raczej Twój wybór, xcode jest ok, appcode
  • Odpowiedz
@wczoraj: obejrzałem kilka minut jakiegoś tutka na YT, wydaje mi się to ekscytujące i jakieś świeże. :P Rozumiem, że nie ma problemu z emulowaniem/symulowaniem urządzeń mobilnych w IDE?
  • Odpowiedz
@Szinek: Swift 90% ObjC 10%, XCode. Duża firma/Korpo.
Co do tego że robisz tylko widoczki do resta. Owszem są takie aplikacje i fajnie jest jak wszystko masz za API. Tyle że jest wiele aplikacji, które robią znacznie więcej. Zwykle jednak ty jesteś odpowiedzialny tylko za aplikację. Aplikacja zawsze praktycznie ma jakiś backend gdzieś w sieci. Często np. dorabiasz lokalną bazę danych, gdy klient nie ma internetu to ma jakieś dane
  • Odpowiedz
@Szinek: Nowe rzeczy, poza jakimiś szczególnymi przypadkami, to już tylko Swift.
Praca w zagranicznych startupach, tam kasa się najlepiej zgadza :)
  • Odpowiedz
@zeo_pl: na pewno z zagranicą jest jak mówisz, ale pewnie dopóki nie mam zajebiaszczej własnej apki na Storze albo już nie pracowałem w iOSie w Polsce, to nikt na mnie nawet nie spojrzy ;)
  • Odpowiedz
@wczoraj: i tak dopiero w przyszłym roku będę szukał czegoś w tym temacie, jeśli wsiąknę, oczywiście. Nie śpieszy mi się, a pewnikiem jest, że będę szukał czegoś w nowych technologiach - aktualnie siedzę w 70% legacy, starczy :P
  • Odpowiedz