Wpis z mikrobloga

Widok z okna jednej z wielu nieczynnych łódzkich przędzalni, popadających w coraz większą ruinę, wydaje się być dobrą metaforą stanu tutejszego przemysłu. Część zabudowań pofabrycznych ratują od całkowitego rozkładu lokalne firmy, wynajmujące pojedyncze piętra lub fragmenty obiektów - zostawienie ich pustych jest często równoznaczne z porzuceniem na pastwę złomiarzy i meneli. Coraz więcej z nich poddawanych jest rewitalizacji, chociaż skala tych działań nadal jest zbyt mała.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
źródło: comment_ypWCRV070WBNgZspAiwTbyl8uk7hpTLz.jpg
  • 19
chociaż skala tych działań nadal jest zbyt mała.


@punkgrrl: Chciałabyś żeby ci od razu #!$%@? pół miasta w powietrze? xD Wiele ruder zwiedziłem, ale żadna nie ma takiego tempa rozwoju i poprawy tego co przez prawie stulecie było zaniedbywane jak Łódź.

Nie ogarniam was, zakompleksionych łodzian. Skoro wam się tak nie podoba to miasto, jest tak zamenelone że nie da się żyć i trzeba to podkreślać w każdym wpisie o Łodzi,
@Joz: Jezu, wiedziałam, że zaraz ktoś się przyczepi. Daruj sobie gadki z kompleksami, moje wpisy wynikają z miłości do miasta i troski o jego stan. Oprócz bardziej medialnych i widowiskowych rewitalizacji nadal mamy do czynienia z ogromną skalą niszczenia zabudowań stanowiących nasze dziedzictwo, wiele z nich jest już nie odratowania. Nigdzie nie stwierdziłam, że miasto mi się nie podoba, ale lokalny patriotyzm polega nie tylko na tępym zachwycie nad najbardziej atrakcyjnymi
@punkgrrl: Cały myk polega na nieskakaniu w skrajności, tak jak to w tej chwili robisz. Nie do pojęcia jest dla ciebie że zmiany które przechodzi Łódź są właściwie dobre, więc jej pozytywny odbiór od razu wrzucasz do wora z "tępym zachwytem nad najbardziej atrakcyjnymi miejscami czy spektakularnymi remontami."

Mowa jest tania. To nie jest pierwszy komentarz tego typu jaki idzie spotkać w internecie. Wielu ludzi rozpisuje się w komentarzach na temat
@Joz: Po pierwsze, nie wiesz, co jest dla mnie do pojęcia i jaki jest mój pogląd na kwestię przemian miasta (kilka zdań komentarzy to nieco za mało, by wyrobić sobie pogląd), więc naprawdę daruj sobie ten protekcjonalny ton.

Po drugie, pozytywny odbiór tych procesów nie wyklucza zatroskania nad negatywnymi ich aspektami - mówisz o unikaniu skrajności, a sam nie potrafisz zrozumieć, że można jednocześnie mieć niejednoznaczny stosunek do spraw miasta, w
W jednym zdaniu piszesz:

daruj sobie ten protekcjonalny ton.


aby paragraf niżej napisać:

Łódź znasz bardzo powierzchownie i nie masz świadomości problemów, z jakimi się zmagamy


@punkgrrl: A przez moment naprawdę liczyłem na porządną dyskusję popartą argumentami, wreszcie dowiem się dlaczego ta Łódź jest tak #!$%@? i jakie działania podjąć aby zapobiec temu że "skala tych działań nadal jest zbyt mała", ale to wszystko jak zwykle sprowadza się do frazesów, że
źródło: comment_QY9XV4pDM6vlnRJdNUbmU6LQatqKt8sa.gif
@justlikethat: Poczułam, że trochę wyeksploatowałam temat i brakuje mi dobrych zdjęć, a nie chcę wrzucać byle czego. Dochodzi jeszcze kwestia opisów: liczba tematów jest ograniczona, pisanie tych tekstów tak, żeby były sensowne i pasowały do zdjęcia jest coraz trudniejsze.
chociaż skala tych działań nadal jest zbyt mała.


@punkgrrl: Chciałabyś żeby ci od razu #!$%@? pół miasta w powietrze? xD Wiele ruder zwiedziłem, ale żadna nie ma takiego tempa rozwoju i poprawy tego co przez prawie stulecie było zaniedbywane jak Łódź.

Nie ogarniam was, zakompleksionych łodzian. Skoro wam się tak nie podoba to miasto, jest tak zamenelone że nie da się żyć i trzeba to podkreślać w każdym wpisie o Łodzi,