Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Dostałem list z policji, że jestem wezwany na stawienie się w roli świadka w sprawie (art. 116 us. 1.4. o prawie autorskim i prawie pokrewnym). Nie za bardzo wiem o co chodzi, nic też nie piraciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Proszę o pomoc Mirków z #lodz oraz #pabianice . Ktoś wie o co chodzi? Przyszło znikąd, nagle, jak ostatnie burze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#prawo
  • 16
@thus:

Art. 116.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust.
@Moonman: @sorhu: a mogę iść do innej komendy niż ta w moim mieście, bo jestem z Łodzi, a zameldowany w miejscowości nieopodal i nie za bardzo widzi mi się tam jechać.

@mrmydlo: czyli takich sytuacji trochę jest?

@Sepzpietryny: dziękuję za tekst. Mamy u siebie na kanale yt fragmenty wykorzystane, ale z darmowych kanałów poszła muza (to znaczy - że możemy korzystać, ale trzeba dać info w opisie). Może