Wpis z mikrobloga

Mireczki ja już nie wiem co ze sobą robić i gdzie iść. Wczoraj trafiłem do szpitala po 15 minutach pracy. Ohydny ból tyłu głowy i skroni, ból klatki piersiowej i zdrętwiałe obie ręce, czarno przed oczami, oddech przyśpieszony. W pracy wyszedłem na parking coby się może dotlenić, ale #!$%@?, upadłem i leżałem, aż mnie TL nie znalazła. Nie byłem w stanie nawet usiąść. W szpitalu popatrzyli na mnie i kazali czekać w poczekalni, bo nie wyglądam tak tragicznie, chociaż włączyły mi się wymioty. Po godzinie przyjęli. Zrobili badanie krwi, moczu, jakieś naklejki na serce przypięli i wyszło im, że wszystko w normie. Bóle głowy to już u mnie norma, ale już trzeci raz w tym roku włączył mi się do tych bóli głowy zacisk w klatce. Czasem budzę się z bólem klatki piersiowej, że już oddychać nie mogę.
Nie wiem co robić i kogo prosić o pomoc. Miał ktoś coś podobnego?

#zdrowie #uk
  • 34
@Shin: dodam, że miałem rozbity baniak za dzieciaka i właśnie to miejsce najbardziej boli. Dotykając tego miejsca jest po prostu wystająca gruda z głowy.
Czy ktokolwiek wie jak zarejestrować się na TK w UK? Mówiłem, prosiłem a oni dają mi jakieś tabletki i mówią, że powinno przejść kuuurrrrrr
@Renton: musisz zadzwonic na ten non emergency numer, isc do gp, moze jeszcze isc do szpitala z tymi samymi objawami i naciskac na ten scan (czesto im wszystkim dupe zawracac i zglaszac ciagle te same objawy nawet jak nie zawsze wystepuja).

od razu ci mowie ze skonczy sie na pisaniu listow do NHS i wizytach w https://www.citizensadvice.org.uk/ a moze nawet sąd?

musisz isc prywatnie najwyzej potem bedziesz te koszty odzyskiwal w
@Murcielago: Byłem, mnóstwo razy. Mam w domu pół apteki której nigdy nie zażyłem. Prosiłem o tomograf, ale odpowiedź jest jedna i ta sama "jeśli coś tam by było (w głowie) to już dawno by wyszło" SUPER DIAGNOZA #!$%@?!

@unknown_stranger: dziadek i prababcia umarli na zawał, moja mame miała zawał w tamtym roku (do którego się mi nie przyznała), więc też chciałbym sobie zrobić jakieś badania na serducho. Wczoraj zrobili mi
@Bohun_Zygmund: skopiuje z góry
Byłem, mnóstwo razy. Mam w domu pół apteki której nigdy nie zażyłem. Prosiłem o tomograf, ale odpowiedź jest jedna i ta sama "jeśli coś tam by było (w głowie) to już dawno by wyszło". Właśnie się przerejestrowałem do innego lekarza, którego chwalą i podobno wysyła na badania.

Gdy po pierwszym omdleniu przy tych samych dolegliwościach co na górze napisałem, poszedłem do GP ze strachem w oczach, bo
Zrobili badanie krwi, moczu, jakieś naklejki na serce przypięli i wyszło im, że wszystko w normie.


@Renton: ps
takie badania to mi za kazdym razem robia wiec #!$%@? cie koncertowo - one zawsze w miare wychodza w normie bo oni badaja takie proste rzeczy - ph moczu czy ogolnie krwinki, tetno... ale rozrzut od-do "w normie" badanej substancji maja taki ze zawsze wychodzi w normie bo nie zagraza zyciu i zdrowiu
@Renton: ostatnio byłem na emergency w szpitalu (też czekałem z 1h a ból 9/10), oczywiście tabletki przeciwbólowe i do domu. Poszedłem do GP to zapisali mnie na tomografie, może na dobrą przychodnie trafiłem...
@Bohun_Zygmund: Bo ja mam ten problem, że mnie wszystko w zasadzie boli, źle się czuję i jestem wiecznie zmęczony. Głodny, ale jeść nie jem.
Nigdy nie chorowałem, nie chodziłem po lekarzach, ani razu nie miałem w sobie antybiotyku. Staram się lekarzom (hehe, lekarzom) mówić wszystko, przynajmniej te najważniejsze rzeczy. Pokazuję na sobie, na kartkach i dalej nic.

Co najgorsze w tym wszystkim, że te moje ataki trwają od 5 do 10-15
@Renton: nie wiem
jesli mowisz ze juz masz pol apteki i pelna dokumentacje i same odmowy to juz czas isc complain xD moze jeszcze poszukaj cos o leczeniu za granica skoro ciagle w uni.

przeciwbolowych nie bierz - za kazdym razem powtarzaj ze uszkadzaja watrobe i nerki (zawsze wtedy maja ta "reakcje" a no tak prawda xD i "i respect your decision")

bawic sie zawsze warto - w koncu po to
@Renton: nie wiem. no ciekawe objawy. toxoplazmoza, borelioza, jakies odzwierzęce? robaki? grzyby? plesnie? alergie? autoimmunologiczne? zapalenie opon mozgowych? jest masa roznych diagnoz (albo hipochondria xD ale to tez sie leczy... badaniami - jak sie przebadasz to przestaniesz sie bac ze cos ci dolega)

tak jak napisales - nalezalo by najpierw zaczac robic skany glowy skoro jeszcze nie bylo a potem dopiero isc w strone jakis wirusow,plesni i bakterii czy tarczycy. Tak
@Murcielago: postcode lottery
Jak za pierwszym razem poszedlem to potwierdzili moja diagnoze i indianski lekarz powiedzial ze mam isc prywatnie (bo mysleli ze na glupiego trafili xD pierwsza wizyta itp). za drugim razem z tymi samymi objawami skany i wizyta u specjalisty + antybiotyki + zwolnienie ale... w sytuacje bylo wmieszanych chyba ze 4 lekarzy, 2 szpitale + jedna klinika xD po prostu nie bylo jak juz udawac ze nic sie
@ee333: Strach to już nie jest, bo miałem już podobnie ale lżej. I zazwyczaj mija po paru-nastu minutach, a ja czuję się normalnie, jakby nic się nie stało.

@Bohun_Zygmund: Dzięki za odezwe. W takim razie na następną wizytę biorę kajdanki i przykuwam się do biurka.
na następną wizytę biorę kajdanki i przykuwam się do biurka.


@Renton: hehehe
ale ty wiesz ze oni chca cie sprowokowac do tego zebys podniosl glos, zfrustrowal a na koniec dal komus w morde a wtedy oni cie oskarza o abuse xD takie zarty o kajdankach juz cie kwalifikuja na psychiatryczna obserwacje xD przeciez oni nie sa tam zeby ci pomoc tylko zeby oszczedzac pieniadze.

masz tam siedziec na dupie i bardzo
źródło: comment_4DkG93Mf0wnIXEmQH0Xy1pVFlbcAU3Jp.jpg
masz tam siedziec na dupie i bardzo spokojnie tlumaczyc na wydrukowanych materialach medycznym jezykiem opartym o zrodla medyczne dlaczego uwazasz ze dolega ci to albo tamto


@Bohun_Zygmund: Czyli temat mojej edukacji medycznej powraca. No nic, zrobię studia, doktorat i z pełną wiedzą pójdę na kolejną wizytę xD
@ee333: Miejsce podobne albo miejsce jedno z paru. Przy zasypianiu absolutnie nie, ale potrafi mnie obudzić ścisk nad ranem i trzyma tak przez 5 minut. Ani wstać ani usiąść bo boli i czarno przed oczami.
Serce mi czasem nie równo zaczyna bić, parę razy jak wariat a później znowu spokojnie. Z oddychaniem raczej problemów nie mam.
@Renton: Ja się w ogóle nie spinałem, ale to działa podświadomość, nerwy podświadomie 'same odbijają się' na organizmie, jeśli nie masz przeciwwskazań spróbuj z witaminami B pobrać kilkanaście dni + ten magnez. Miałeś jakieś stresy wcześniej? Mocno obciążałeś fizycznie organizm?
@neoster: nie no co ty? po co? po prostu trzeba chodzic, dzwonic, rozmawiac, miec objawy i chorowac. no i dodatkowo sie troche znac. szukaj po objawach chorob a potem staraj sie je dopasowac. jak nie wiesz to masz tam ta polska klinike co dawalem linka moze oni cos podpowiedza. wszystko masz podane.

problemem tych wszystkich mirasow jest to ze im ze stresu te symptomy mijaja a u lekarza jest tak ze
@neoster: napisalem juz - postcode lottery - moze mieszkasz gdzies gdzie maja wiekszy budzet.

nawet nie pytam jak bardzo pozytywne masz bo moze przepisuja ci to co oni chca ci przepisac. nie chca przepisywac tego co ja chce, nie chca leczyc chorob ktore pojawia sie w przyszlosci. moze jestes niekonfliktowym pacjentem i tyle. przeciez kazdy gp to juz taki konowal ktory nic nie moze, do specjalisty nie moze, lekow przepisac nie
@Renton: jeszcze co ci moge poradzic to wglad to wlasnych akt/dokumentow i zaplacenie im za wlasna kopie. z tej kopii dowiesz sie jak bardzo uciazliwym pacjetem jestes i jak bardzo trudno cie leczyc xD widzialem swoje - mialem juz nawet prosic o ta kopie ale jeszcze mialem badania robione i chcialem je miec dolaczone. jak masz takie nieprofesjonalne wpisy to wtedy trzeba pisac do nhs o ich usuniecie - nastepni lekarze