Wpis z mikrobloga

Jak się nie stresować życiem i ludźmi? Stres to same minusy, gorzej funkcjonujesz, szybciej się starzejesz, gorzej myślisz, wychodzisz na głupszego niż jesteś. Nawet w badaniach wyszło, ze kobiety zestresowane są nieatrakcyjne dla płci przeciwnej. Na płodność też to wpływa ujemnie. Nie mówiąc o wszelkich chorobach fizycznych czy psychicznych. Życie chyba nie powinno być jedną wielką męczarnią, prawda? Więc jakie macie sposoby na bycie zrelaksowanym, zrównoważonym człowiekiem? #kiciochpyta #stres #psychologia
  • 14
  • Odpowiedz
@kaszkai: stres to nie są same minusy. dzięki niemu można przetrwać. w dzisiejszych czasach jest po prostu często niedostosowany do sytuacji, ale to nie znaczy, że nie jest potrzebny. jakiś jego poziom jest dla funkcjonowania konieczny, problemem jest nadmierny stres lub stres przewlekły.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Reakcja stresowa jest zawsze adekwatna do oceny sytuacji. Wyjątkiem są tylko skrajne choroby psychiczne lub uszkodzenia CUN. W dzisiejszych czasach (jak już tak generalizujemy ) problemem jest realna ocena sytuacji i zagrożenia.
  • Odpowiedz
@kaszkai: izoluję się od toksycznych ludzi, staram się nie przejmować głupotami, a w "dużych" problemach zawsze szukam jakichś plusów. Poza tym, tak jak @SScherzo napisała, warto sobie uświadomić, że nie zawsze stres jest czymś negatywnym. Ja to rozumiem tak, że czasem naprawdę warto wyjść ze strefy komfortu - wiele razy było tak, że stresowałam się jakąś nową sytuacją, a potem okazało się, że ta nowa sytuacja wcale nie była taka zła
  • Odpowiedz
wiem. w jaki sposób to neguje to, co napisałam?


@SScherzo: Objawu stresu są zawsze adekwatna do oceny sytuacji. Ciągle pomijasz ten szczegół i piszesz o jakiś nieadekwatnych reakcja fizjologicznych do sytuacji. Co jest bzdurą. Jeżeli ktoś reaguje bardzo intensywnie np nadmierną perystaltyką jelit przed rozmową o prace to a znaczy, że jest to dla niego bardzo istotne a zarazem odczuwa ogromne obawy i lęk co do sytuacji.
  • Odpowiedz
@www_h: nie. chodziło mi o to, że reakcja fizjologiczna stresu jest NIEADEKWATNA do ich pierwotnej funkcji, gdzie działało to na zasadzie ucieczki i pozbywania się z organizmu ciężaru (stąd biegunka itp). jeśli człowiek stresuje się rozmową kwalifikacyjną, to biegunka nie spełnia żadnej funkcji i jest tylko ciężarem dla osoby, bo osoba ta musi na tę rozmowę iść i objawy stresu to utrudniają, a czasem taka biegunka wręcz stres potęguje i wprowadza
  • Odpowiedz