Wpis z mikrobloga

Mirki problem mam z #cv jak napisać żeby to nie zajmowało 2 linijki, bo #praca na czarno nie wpiszę. Nowa ma być za biurkiem, coś jak moja pierwsza #pracbaza i obecna zarazem, i takie pytanie: zdjęcie konieczne w cv? jak się ubrać na rozmowę? #nowapraca
  • 8
  • Odpowiedz
@hoszin: A czemu pracy na czarno nie wpiszesz? Jest się czego wstydzić? Ja tam wpisywałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nie wymagają zdjęcia w CV to nie musisz. Co do ubioru to jeśli praca za biurkiem to załóż dzinsy i koszulę. Powinno fitować.
  • Odpowiedz
@hoszin: Wpisz prace, tylko nie pisz ze na czarno. Jak zapytają o zaświadczenie, to powiedz, ze umowa o dzieło/zlecenie. Problem solved. A ubierasz się zależnie od stanowiska, wymogów firmy. Jeśli to jakieś zwykłe korpo czy startup janusza, to po prostu ubierz się ładnie, ale żadne koszule, garnitury, po prostu tak jakbyś szedł na imprezę.
  • Odpowiedz
@hoszin: wg współczesnych standardów nie daje się zdjęcia(by nie można było posądzić pracodawcy o wybór na podstawie wyglądu, rasy, koloru włosów etc.) i pomija się adres zamieszkania i datę urodzenia. Powinny być tylko dane kontaktowe: telefon + email
  • Odpowiedz
wg współczesnych standardów nie daje się zdjęcia


@_sn: Chyba, że się ma normalny ryj, wtedy zdjęcie jak najbardziej warto dodać - przynajmniej się jest wtedy "człowiekiem" a nie tabelką osiągnięć.
  • Odpowiedz