Wpis z mikrobloga

@NadiaFrance, że co? Przeczytaj to co napisałaś na głos i zastanów się nad tym, co piszesz.
Zresztą cytuję Twoje słowa:

nie ma podstaw, by mówić o ataku terrorystycznym

proszę o linki potwierdzające wątek terrorystyczny

nie ma tu żadnej wzmianki o ataku terrorystycznym

ktoś, kto twierdzi, że doszło do zamachu terrorystycznego, powinien to udowodnić, ja tak nie twierdzę i póki co nikt z władz tego nie twierdzi, przynajmniej z tego, co ja
@Sebgat: miałam od początku na myśli oficjalne stanowisko władz wyrażone we francuskich mediach, lub na stronach rządowych, nie zaś opinie prasowe.

Słowa prezydenta interpretujesz błędnie, naturalnym jest reakcja na taki zamach w postaci przedłużenia stanu wyjątkowego, równocześnie powinny za nią iść długofalowe zmiany.
Słowa prezydenta interpretujesz błędnie, naturalnym jest reakcja na taki zamach w postaci przedłużenia stanu wyjątkowego, równocześnie powinny za nią iść długofalowe zmiany.


@NadiaFrance: ale jak inaczej można je interpretować? Jasno powiedział, że kolejne przedłużenie stanu wyjątkowego oznaczałoby koniec republiki, po czym ten stan przedłużył. Ergo Francja wedle jej prezydenta przestała być republiką. Tutaj wszystko jest jasne i klarowne, nie ma miejsca na inną interpretację.

@Sebgat: miałam od początku na myśli
Znaczyłoby to, że nie jesteśmy już republiką, w której rządy prawa obowiązują we wszystkich okolicznościach


Jeśli już chcesz się tak pedantycznie czepiać słów -co według mnie nie ma sensu- zauważ proszę, że po "republika" nie ma kropki, ale dalsza część zdania.

czy też nie chciałaś przyznać tego, co dla wszystkich było oczywiste, że Francja jest równie niebezpieczna co kraje trzeciego świata?


Nie chcę przyznawać informacji nieprawdziwych.

@Sebgat:
Jeśli już chcesz się tak pedantycznie czepiać słów -co według mnie nie ma sensu- zauważ proszę, że po "republika" nie ma kropki, ale dalsza część zdania.


@NadiaFrance: Dobrze, to napiszmy, że Francja nie jest republiką w której obowiązują rządy prawa we wszystkich okolicznościach. Lepiej?

Nie chcę przyznawać informacji nieprawdziwych.


We wszystkich znaczących rankingach, chociażby Vision of Humanity, miejsce Francji jest następujące:
- podstawowy wskaźnik pokoju
Francja jest za takimi krajami jak