Wpis z mikrobloga

@NadiaFrance: Właśnie przed chwilą wymieniłem Ci całą długą listę krajów trzeciego świata, gdzie poziom bezpieczeństwa jest znacznie wyższy, niż we Francji.
Czy kraje takie jak Ghana, Sierra Leone, Madagaskar, Zambia i Botswana uważasz za kraje pierwszego świata? Przecież wskaźniki bezpieczeństwa w tych krajach są znacznie wyżej niźli we Francji. Tego nie da się podważyć, to fakt.
Ergo - francuski poziom bezpieczeństwa jest znacznie niższy, niż w krajach trzeciego świata.
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Te wskaźniki są łatwo mierzalne i obiektywne.

The Global Peace Index (GPI) is an attempt to measure the relative position of nations' and regions' peacefulness.[1] It is the product of the Institute for Economics and Peace (IEP) and developed in consultation with an international panel of peace experts from peace institutes and think tanks with data collected and collated by the Economist Intelligence Unit. The list was launched in May
  • Odpowiedz
international conflict


Tzn?

degree of militarization.


Tzn? Jaki to ma wpływ?

military expenditure and wars.


Jaki to ma wpływ?

@Sebgat: o ile rozumiem używanie takich wskaźników, jak PKB, czy podobnych, tak to sa według mnie głupoty.
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: No i wykazałaś się ignorancją i niewiedzą.

Podsyłam dokument, tam masz wszystko wyjaśnione:
http://economicsandpeace.org/wp-content/uploads/2015/06/Global-Peace-Index-Report-2015_0.pdf

Nie będę Ci przepisywać dokumentów, odeślę do konkretnych stron.

international conflict - strona 101

degree of militarization - strona 35

military expenditure and wars - strona 68

Poczytaj, może zrozumiesz, że żyjesz w kraju czwartego świata pod względem bezpieczeństwa obywateli ( ͡º ͜ʖ͡º)

A co do PKB, to ten jest niemiarodajny,
  • Odpowiedz