Wpis z mikrobloga

Siemka #pcmr #pcmasterrace #gry #ats #americantrucksimulator #ets2
Mam dziwny problem. Teoretycznie powinienem móc grać w american truck simulator 2 na ultra. Athlon II X4 645 nie podkręcony, 650TI OC fabryczne od MSI, 2GB vram, 4GB ram. To nie jest smok, ale taką grę powinien łyknąć.
No dobra, nie oczekuje wiele, naprawdę. Ale grałem na tym samym proc. i ramie ze starcem hd3850 z 256mb vramu na low, w mieście 20fps, poza 35-45. Teraz, na gtx 650ti, nieważne jakie ustawienia dam... 20fps w mieście, dropuje. Kombinuje, daje wszystko na max, skalowanie na 400% - 16fps w mieście. Ustawienia low-medium, skalowanie 100% - 25fps. xD O #!$%@? tu chodzi? Wyczytałem że to może problem z dx9 - odpaliłem w opengl, to samo.
Patrzyłem jeszcze na wykresy. Użycie GPU nie wychodzi poza 60%. VRamu zżera maksymalnie 800MB. CPU balansuje między 60 a 80%. A sama gra pożycza sobie 1.5GB ramu.
Nie mam pojęcia co jest. Grałem trochę w Far Cry 4, gra sama ustawiła sobie high w natywnej rozdziałce, nie zmieniałem nic - 30fps minimum, schodzi na chwilę tylko jak coś wyleci w powietrze.
Tym bardziej się dziwię o chu tu chodzi bo goście na tej karcie jadą na ultra bez ścin jak rusek w tym filmie.
TymRazemNieBedeBordo - Siemka #pcmr #pcmasterrace #gry #ats #americantrucksimulator #...
  • 2
  • Odpowiedz
@FILEmoniusz: okej. Czytałem tyle że wyłączenie msaa jest wskazane jak masz nvidię, ja na dodatek wyłączyłem w grze wszelkie aa i właczyłem tylko fxaa w panelu ustawień nvidii, ale to nic nie dało. Skalowanie niby ma zwiększać masywnie fpsy, ale u mnie nie ma różnicy czy 400% czy 25%, kilka fps, ja tu potrzebuje zwiększyć 40 by normalnie grać. Sprawdź tu: https://steamcommunity.com/app/270880/discussions/0/412447613576971727/
  • Odpowiedz