Wpis z mikrobloga

@thisismaddnes: bo lubię próbować nowych rzeczy.

wiesz, gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia "nie będę kombinował, bo coś spieprzę", to raczej nie mielibyśmy tych wszystkich cudów, które nas otaczają.

mogę #!$%@?ć, to fakt, ale skoro istnieje możliwość, ze coś się okaże lepsze, to czemu by nie spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy teraz łapiesz, coomplu?
@sikzmiednicy: To sobie wpisz w google "wino z czarnej porzeczki bez dodania wody" to nie znajdziesz ani jednego przepisu bez niej. No więc możesz zostać prekursorem nowej metody i poświęcić się\wino dla dobra nauki i spróbować.

teraz łapiesz coomplu?
@thisismaddnes: wpisałem wcześniej, nie znalazłem.
potem napisałem na mirko, bo może jednak ktoś tutaj próbował, a nuż mi napiszą, że to jest TECHNICZNIE niemozliwe przez pektyny, czego się obawiam - wtedy nie zmarnuję owoców. no i cukru. no i drożdży.
ale może nie, może jakiemuś mirkowi sie udało i doradzi.
dostałem kilka profesjonalnych, pomocnych odpowiedzi.

a potem przyszedł taki @thisismaddnes i nie wiem czemu najpierw się przysrywa, że pytam, choć mam
@sikzmiednicy: Ja chwalę przepis z książki Jana Cieślaka proporcje tutaj. Musi być woda i cukier, gdyż oprócz tego że ma dużo pektyn to jeszcze posiada dużą kwasowość, nie ma co porównywać porzeczki z dobrej jakości winogronem :) Tak jakbyś tego nie wiedział Mareczku ( ͡ ͜ʖ ͡)