Wpis z mikrobloga

Strasznie slabo u mnie z wyciskaniem na plaskiej i OHP. Robie 5x5 ,103kg 195cm wzrost, wyniki:

Przysiad - 115kg
Martwy - 130kg (przestalem robic na jakis czas - naciagnalem cos na plecach)
Wyciskanie - 70kg
OHP - 45kg
Barbell Row - 65kg

Wyniki to pelne 5 serii po 5 powtorzen (procz marty 1x5), poki co moja granica w kazdym cwiczeniu (no moze za wyjatkiem martwego ciagu, przestalem robic na jakis czas - zalecenia lekarza).

Cwicze regularnie 3x w tyg od poczatku lutego z przerwa 3 tyg po kontuzji w maju, zaczynalem od pustej sztangi nigdy wczesniej nie chodzac na silownie. Ale wydaje mi sie ze przy mojej wadze wycikanie na plaskiej wyglada slabiutko (pewnie inne cwiczenia tez), czy na ten etap jest ok?

Najgorsze jest to, ze juz nie wyrabiam robic przysiadow na kazdym treningu, kolana tak skrzypia. Cwicze technike caly czas, ogladam rozne filmiki, wydaje mi sie ze robie poprawnie, ale kolana skrzypia. Moze pora zmienic plan treningowy, do tej pory caly czas robilem #stronglifts a jezeli zmienic, to na co, co polecacie?

#mikrokoksy
  • 12
  • Odpowiedz
@entaroadun: Jak na taką wagę i wzrost to wyniki jeszcze słabe, w teorii powinieneś spokojnie tym planem dojść do wyższych wartości. U mnie przy wadze 90kg i takim samym wzroście problemy z dokładaniem zaczęły się pojawiać przy kolejno: 140 / 170 / 105 / 60 / 90. (nie wszystko naraz, najszybciej problem pojawił się przy OHP).
  • Odpowiedz
@entaroadun: Przede wszystkim wsłuchaj się w organizm. Zobacz czy np nie potrzebujesz robić przysiadów 2x w tygodniu, może już zbyt wolno się regenerujesz. Zadbaj o dobrą dietę, zobacz jakie składniki wzmacniają stawy i dodaj do jadłospisu i obserwuj czy poczujesz jakąś różnicę. Trochę wolniej, ale bezpieczniej :)
  • Odpowiedz
  • 0
@stefan8800 nie ma co wklejac robie stronglifts nic nie zmienialem, jedyne co to co ktorys dzien dodaje 30min kardio na koniec i w weekendy chodze na basen. Ale ostatni miesiac zrobilem deload na przysiady i nie zwiekszam wagi bo jeszcze.mnie bola plecy i kolana.
Ogolne od 3 tyg zastapilem niektóre treningi basenem zeby zregenerowac plecy. Myślę za ok 2 tyg wroce chyba do stronglifts w pełnym wymiarze tylko zaczne tym razem
  • Odpowiedz
  • 0
@rudy_bigos no mo ogolnie nogi najlatwiej wychodza, cale zycie w siatkowke gralem ale reszta lezy. Czy mozna w ogole nie robic przysiadow? Wiem ze to cwiczenie ogolnorozwojowe i ciezko je zastapic, ale wolałbym nie przeciazac juz tak kolan, moze jest jakies innr cwiczenie?
  • Odpowiedz
@entaroadun: mozna ale po co? dobry przysiad nie obciaza kolan - technika to podstawa. Nikt nie kaze zakladac ciezaru rzedu 100%maxa - mozesz stymulowac nogi mniejszym ciezarem skoro tak latwo ci z nimi idzie.

Pozostaja wykroki, martwe ciagi, swingi ciezkim kettlem ( 32-60kg)
  • Odpowiedz
@entaroadun: Tak czyt siak, skoro ćwiczysz dopiero pół roku, nie mając wcześniej styczności z treningiem siłowym, to nie masz się czego martwić bo w takim przypadku wyniki siłowe masz dobre. Waga ciała to nie wszystko jeśli większość tych kilogramów to fat xd Mało kto ma jakieś szczególne predyspozycje siłowe, wszystko zależy od genetyki. W takich ćwiczeniach wielostawowych jak płaska i ohp szybko dochodzi się do stagnacji, i trzeba czekać na
  • Odpowiedz
@entaroadun: nie przejmuj sie. Ohp to dziwka. To jest jedno z tych cwiczen, gdzie deload wystepuje najwiecej razy. U mnie tez progres kijowy. Np przez czerwiec zrobilem progres tylko o 5kg i to w meczarniach.
  • Odpowiedz