Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Miraski i Mirabelki, jakie są najlepsze waszym zdaniem przynęty "filety" z ryb, w wędkarstwie z plaży - morskim, mam dostęp do piaskówek, które uchodzą za najlepsze "robale" i przynętę numer 1, no ale nie zawsze chce się jechać na plaże z widłami i kopać.

Czytałem że makrele i śledzie, spotkałem też wędkarzaa który ponoć złapał ponad xx sztuk okonia morskiego - labraks. na filety z ryby piły, no ok może i super jakościowo ryba, ale nie mam do niej dostępu, a x wędkarz o którym wspominałem to szef kuchni w Niemczech i takie sobie zamawia do retauracji, wiec siłą rzeczy ma w czym przebierać.

Jakie są wasze doświadczenia w wędkarstwie morskim, i na jakie przynęty, są częste brania?
  • 3
  • Odpowiedz
@hasek34: belona jak najbardziej na "grunt" chociaż lepsze określenie surfcasting ;) a o zakładaniu fileta z flądry to nie słyszałem
@Drake1: co chcesz połapać u siebie? Jeżeli płastugi to polecam śledzia i belonę. Jestem zwolennikiem wąskich od 0.5 do 1cm filecików. Ot takie cienkie paseczki.
Macie u siebie tubisy/tobiasze (z rodziny dobijakowatych) fenomenalna przynęta na wszystko ;)
Myślałeś o krewetkach?
  • Odpowiedz