Wpis z mikrobloga

@inrzynier: Nie wiem co cie śmieszy. Pierwszego czego uczą na studiach to pisania maili. Jak ktoś zaczyna maila od Witam to już wiesz że pisze do ciebie ktoś kto się nie otarł o pisanie oficjalnego maila, albo jest skończonym debilem. Każda uczelnia ma przynajmniej kilka profesorów którzy z miejsca #!$%@?ą do spamu takie maile, a niektóre uczelnie wręcz muszą instrukcje w języku dla debili, aby ci "witający się" zrozumieli http://www.ioz.pwr.wroc.pl/pracownicy/walecka/uczelniany_savoir_vivre.pdf
  • Odpowiedz
Mniej więcej po rozpoczęcia maila poznasz czy ktoś ma wyższe wykształcenie czy nie.


Szanowny Panie @KochanekAdmina,

zwracam się z uprzejmym zapytaniem: czy mam wyższe wykształcenie?
Będę zobowiązany odpowiedzią w dowolnym dogodnym dla
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: no właśnie przyjęło, to się "witać" i "pozdrawiać" w mailu, a osoby, które z tym walczą wyglądają przy tym dosyć śmiesznie. Język się zmienia (i nawiasem mówiąc, lepiej, że w tym przypadku w stronę luźniejszą, niż oficjalną)
  • Odpowiedz
Mniej więcej po rozpoczęcia maila poznasz czy ktoś ma wyższe wykształcenie czy nie.

@KochanekAdmina: XD


@inrzynier: No, to akurat prawda, przynajmniej na studbazie: jak ktoś ma wyższe to zaczyna od "Witam", a studenty zaczynają od "Szanowny Panie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: lol kiepski przykład, siema i elo nie przyjęło się mówić w takich samych sytuacjach, w których jak najbardziej przyjęło się mówić witam/pozdrawiam.. Przynajmniej ludzie bez kija w dupie nie mają z tym problemu. próbuj dalej
  • Odpowiedz
  • 6
@KochanekAdmina: widoczne tacy ludzie mają głębokiego kija w dupie jeśli burzą się o śmieszne "witam" i "pozdrawiam" i oczekują żeby zwracać się do nich "szanowna ekscelecjo moja najdroższa na tej uczelni", po pierwsze widać zbyt wybujałe ego, po drugie dlaczego mam pisać do kogoś "z wyrazami szacunku" jeśli nie wiem czy faktycznie taki człowiek zasługuje na szacunek? tylko dlatego że jest kimś wyżej postawionym? XD i po trzecie jeśli są
  • Odpowiedz
: #!$%@?, na jakich?


@cowiekmapa: Na każdych bo jak widzą studentów którzy piszą maila do profesora od WITAM to mają potrzeba wyedukowania ich i nauczenia tego że już są w tym wieku i chcą zdobyć takie wykształcenie że już nie wypada się zbłaźniać. Przeważnie się mówi na pierwszych zajęciach do świeżaków jak wygląda netykieta i czego powinni się wystrzegać żeby ktoś do wykładowcy przypadkiem nie krzyknął "Panie Marku".
  • Odpowiedz