Wpis z mikrobloga

Mam zagwozdkę natury komputerowej.
Obrabiam filmy Full DH w Premiere Pro. Moje pytanie brzmi, jaka część hardware jest odpowiedzialne za renderowanie podglądów klipów na ekranie? Logika podpowiada mi, że kata graficzna. Chciałbym się upewnić. Problem w tym, że te podglądy nie nadają się do pracy. wyświetlają się w zawrotnym tempie jednej klatki na sekundę. Mam dobrą dedykowaną kartę graficzną, ale nieużywaną. Ponieważ zintegrowana grafika nie daje jej dojść do słowa nigdzie poza niektórymi grami. Również w Premiere Pro nie działa. Czy to może być wina tego? #informatyka #programowanie #komputery #filmowanie #hardware #premierepro #niebieskiepaski
  • 8
  • Odpowiedz
@crex: Jeżeli masz pliki FHD i nie możesz ich obrobić w pełnej rozdzielczości - utwórz proxy. Inaczej nazywa się to montaż offline.

Przerób wszystkie pliki na filmy bardzo małej rozdzielczości, z większa kompresją - tak byś widział co montujesz. Dźwięk przerób do jakiegoś kodeka który mało zajmuje i montuj. Pamiętaj by wszystkie pliki nazwać tak samo jak te w pełnej rozdzielczości. Jak zmontujesz, podmień wszystkie pliki na te właściwe i
  • Odpowiedz