Wpis z mikrobloga

Ubuntu 16.04 to jest dramat. Przesiadłem się z windows 8.1 ze względu na spamowanie przez microsoft widnwosem 10.
Jak w 8.1 miałem 2 poważne błędy na pół roku, tak w ubuntu mam 2 poważne błędy na 3 dni xD
Myślałem, że przy SSD ubuntu będzie chodził elegancko i szybko jak mak, ale działa wolniej niż windows i czasem ma zwiechy z dupy.
Na jaki linux się przesiadać?
#linux #ubuntu #systemyoperacyjne
  • 9
@j5nc13: Polecam Manjaro. Korzystam od roku i tylko raz zdarzył się problem jak puścili aktualizację dla LUKS, która uniemożliwiała odszyfrowanie plików (trzeba było z płytki odpalić system, chroot do systemu plików na dysku twardym i zrobić aktualizację pakietu). Poza tym nigdy nie miałem żadnych problemów.
@Turboslaw: W przypadku problemów z Ubuntu nie polecam Minta, bo jest on właśnie oparty na Ubuntu. Też miałem problem z nowymi wersjami Ubuntu(stare działały dobrze). Problem polegał na tym, że system wieszał się całkowicie z dupy a puszczany dźwięk się zapętlał. Często do tego dochodziło po około kilkudziesięciu minutach używania Ubutny. Nic poza restartem nie pomagało. I niestety z Mintem miałem ten sam problem. Z Windowsem 7, 8 i 10, z
@amb97: A co mu szkodzi spróbować? Mint według mnie najlepszy na początek. Tak jak z Ubuntu miałem kiedyś zgrzyty, już nie pamiętam nawet jakie pare lat temu, tak od tamtego czasu siedzę na Mincie, i bez problemów z HDD i SSD.
@Turboslaw: Skoro mia problemy z Ubuntu, to z dużym prawdopodobieństwem będzie miał z Ubuntu, bo Mint to Ubuntu z innym środowiskiem graficznym. Natomiast Debian to zupełnie inna dystrybucja, lepiej sprawdzona i stabilniejsza.