Wpis z mikrobloga

434 188 - 226 = 433 962

Wyprawa dookoła Polski: dzień XXII (03.07.2016)

Poprzedniego dnia widziałem jaki fuks miała #szosowawarszawa, bo ogromny front, na cała Polskę, szedł z zachodu i do Krakowa dotarł jak już wpakowali tyłki w pociąg. Do wschodniej granicy dotarł niestety nad ranem jak ruszałem.

Zapieprzałem jak dziki, bo o 8:30 pojawiło się malutkie okienko. Przez 120km siedziałem na granicy tego frontu i okienka. Czasem zlało, czasem tylko wiało, ale był to pierwszy dzień od dawna, gdzie cisnąłem jakieś 80% możliwości, żeby dojechać jak najdalej zanim uderzy front szeroki na kilka godzin porządnego deszczu. No i około 130km burza wygrała. Nie pozostało nic innego jak moknąć i jechać dalej.

@CapaciousCore wyjechał po mnie do Sawina. Sawina, który okazał się być jedną z najlepszych rzeczy na tej wyprawie, bo był tam czołg! A wyprawa bez czołgu, to nie wyprawa.

Chełm nadaje się świetnie do rozganiania frontów burzowych, więc i tym razem kawałek przed Sawinem przestało padać, a na antistorm.eu widać pięknie jak front rozdziela się tam na dwie części i omija to miasto.

Odrobinę zwiedzania Chełma (nie Chełmu). Widziałem m.in. ogromną kopalnię odkrywkową. Kopalnia wielkości pewnie 1/4 miasta (strzelam). Wizyta w Kozaku na pizzę. Piwerko w domu kolegi, potem świetna kolacja i rozmowa z jego mamą o betonie i cemencie, bo kredą i cementem Chełm stoi. To jest właśnie cały urok takiego podróżowania jakie ja uprawiam. Ląduje się u najróżniejszych ludzi i dowiaduje najdziwniejszych historii.

Strava i Endomondo.

#100km #200km (nr 25) #metaxynarowerze #rowerowyrownik

#rowerowyrownik
metaxy - 434 188 - 226 = 433 962

Wyprawa dookoła Polski: dzień XXII (03.07.2016)

Po...

źródło: comment_HFl0kKGhXaz9Zz4HJJ2kXm676CKrF6Wr.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
Ostrowiec Świętokrzyski => Warszawa


@metaxy: przeglądam trasę ze stravy "Dookoła Polski: XXVII"
i chyba zauważyłem odcinek polną drogą, a dalej leśną w okolicy Kozienic. To jest z wioski Stanisławice do Gajówki Łuczynów. Ale to nie jest tak, że asfalt nagle się urywa. Pewnie jak zobaczysz polną drogę, to pojedziesz dalej na Kozienice przez te Stanisławice.

Nie jestem też pewien co do całości uprzedniego odcinka z Pionek - możliwe, że tam trafisz
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
Nigdy nie zrozumiem wystawiania czołgów jako monument, jeśli chciałbym sobie obejrzeć stary, sowiecki czołg to bym poszedł do muzeum.

@Lumpart można tak powiedzieć o każdej rzeczy, która nie jest w muzeum. Mogły pójść ma żyletki, a tak to są jakąś atrakcją, choćby dla mnie.
  • Odpowiedz
Piwerko w domu kolegi, potem świetna kolacja i rozmowa z jego mamą o betonie i cemencie, bo kredą i cementem


@metaxy: Idę po kawę, przeczytałem "rozmowa z jego mamą (...) bo kradnie cement" :D
  • Odpowiedz
@Mortal84: zamku nie widać z trasy, którą podążał.
Nie ma co ironizować nt. tego zamku. Nie każdy był wielki i potężny. Nie każdy zachował świetność do naszych czasów. Myślę, że gdyby metaxy wiedział, to by odwiedził:)
  • Odpowiedz
@brachistochrona: chyba jednak jest zbyt dużo atrakcji na trasie, żeby na takiej podróży zaliczyć wszystko. Co innego zwiedzanie konkretnego rejonu - więcej czasu, możliwości i chęci.
Tego zamku to nawet ja nie widziałam, a w Ćmielowie miałam okazję być ze 2-3 razy w życiu (rowerem). Może kiedyś, innym razem... :)
Nie namawiałam Rafała na punkt widokowy na Pieprzówkach, mimo że był "rzut kamieniem" od niego. No ale to przynajmniej będzie
  • Odpowiedz
Wczoraj miałeś dziwną nawrotkę Bodzechów<->Ćmielów. Co to było?

nie kojarzę zamku. Nawrotka bo miałem trochę czasu, to sobie zrobiłem parę kilometrów gratis


@faramka: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapytałem tylko, czy widział. Okazało się, że w ogóle o nim nie wiedział. Później jeszcze Mortal84 zaczął hejtować ten zamek. Nie wiem o co chodzi:)
Niezręcznie mi pisać na temat "co zrobiłby metaxy gdyby...":)
Pamiętam z wielu jego relacji, że
  • Odpowiedz