Wpis z mikrobloga

hejo mircy

Dzisiaj wpis raczej smutny, acz ciekawy.

2 miesiące temu dostałam od klientki cynk, że jej agama zniosła jaja. Więc pojechałam po nie, wrzuciłam do mojego inkubatora i proszę. Dzisiaj pierwsze się wykluło. ALE.

Agama jest niepełnosprawna. Nie do końca zabsorbował woreczek żółtkowy, co już zdarzało mi się wcześniej i nigdy nie było problemów, to z agamką jest znacznie gorzej.

Maluch nie ma oczu. Ma zniekształconą główkę (nie jest taka "płaska", jak u normalne agamy, tylko ma takie załamanie, zwężenie, jak u gekona lamparciego. Miejsce na oczka jest całkowicie zarośnięte i nie ma tam wypukłości, jakby oczy w ogóle się nie rozwinęły. Paszczkę normalnie otwiera.

Nie ma oczu -> nie widzi jedzenia -> nie poluje -> nie je -> zdycha. Prawdopodobnie będę musiała ją uśpić, bo nie da sobie rady w życiu. Smuteczek okropny. Wpis robię +18, poniżej prezentuje zdjęcia malucha.


1
2
3
4
5

Facebook

#gadzibastion #agamy #gekon #kameleon #terrarystyka #smiesznypiesek #zwierzaczki #szczecin

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - hejo mircy

Dzisiaj wpis raczej smutny, acz ciekawy. 

2 miesiące temu...

źródło: comment_gX46S23ouBGetXeTeQlejQ8sRawSr57v.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Janek1903: są dwie opcje - problem z inkubacją, skok temperatury w momencie rozwoju i coś niezakliknęło, albo błąd genetyczny - może chów wsobny, może jakaś choroba. Bardzo trudno cokolwiek stwierdzić ;<
  • Odpowiedz