Wpis z mikrobloga

Pytanie do mechaników, rowerzystów - majsterkowiczów i innych ekspertów: potrzebuję "przesunąć" mocowanie bagażnika w ramie rowerowej.

Obecnie bagażnik jest przykręcony do górnego otworu a interesuje mnie przesunięcie go kilka cm do tyłu - czerwona kropka.

Jak to zrobić żeby uchwyt w ramie nie ucierpiał i było dobrze? Myślałem nad jakimś trójkątem z blachy/profilu zamkniętego przykręconym do dwóch fabrycznych otworów.

#mechanika #druciarstwo #majsterkowanie #rower
Pobierz jedzczarnekoty - Pytanie do mechaników, rowerzystów - majsterkowiczów i innych eksper...
źródło: comment_kKTHsxBNjUz8K7g1kZTNGe1Be2YGsRzE.jpg
  • 6
@jedzczarnekoty: Wykonaj trójkątny adapter z cienkiej blachy aluminiowej, który przykręcisz do tych 2 otworów w ramie i będzie miał otwór w miejscu czerwonej kropki. Ewentualnie możęsz użyć blachy stalowej (zwykły kawałek płaskownika grubości 2mm starczy), ale trzeba będzie koniecznie polakierować.
@eloar: dodam jeszcze że bagażnik jest odsunięty od mocowań 10mm tuleją - lepiej blachę przykręcić bezpośrednio do ramy a tulejkę dać w miejscu tego otworu w płaskowniku?
Z tego też powodu myślałem o wycięciu całości z jakiegoś bloku alu o grubości 10mm ale podejrzewam że trzeba by go jakoś obrobić cieplnie żeby był wytrzymały.
@jedzczarnekoty: ta tuleja z jakiego powodu tam jest, szerokość bagażnika? Bo jeśli tak, to ja bym dał ją tak jak jest, czyli do 'adaptera' (płaskownika), to nie będziesz jej musiał dorabiać i tylko trzeba będzie adapter a nie tuleję wykonać. Myślę, że frezowanie z 10mm takiego adaptera, to przesada i szkoda na to kasy. Prosty adapter wykonasz sobie ręcznie diaksem, czy nawet brzeszczotem, pilnikiem do metalu, wiertarką i ręcznym gwintownikiem :).
@eloar: tak, bagażnik szerszy niż rama.
Z tym że ma dokładnie tyle ile potrzeba więc jak blacha wyjdzie koło 2mm będzie okej, jak grubszy płaskownik to będzie trzeba ją przeszlifować bo szkoda drukować jeszcze raz.