Wpis z mikrobloga

#opowiescizwyspy #epapierosy
Była dzisiaj u nas klientka, której sprzedałem pół roku temu dwa spinnery i nautilusa, bo wyjeżdżała do Tajlandii, i chciała coś co się nie popsuje, nie za drogo bo pierwszy fajek. Plus tam jest zakaz elektryków całkowity.
Zadowolona, nautilus jest nie do zdarcia, spinnery też dały radę.
Była po liquidy w usa, tam nie da się kupić nic co by nie miało w sobie custardu/vanilii/mleka/miodu.
W 5 sklepie mieli samogony i dopiero tam udalo sie dostać normalną truskawkę. Wszędzie te ich mega słodkie luquidy, normalnie aż mdli od tej słodkości w nich.
Plus tam egony nie istnieją, leżą w koszyku wyprzedażowym po 3dolary/sztuka,
tylko i wyłącznie mody wszelkiego rodzaju dostępne są w sprzedaży. Mówili jej że takiego sprzętu już nikt nie używa, minimum to mod na jednego akusa i tank subohmowy.
U nas odwrotnie, sprzedajemy jednego moda na 15 egonów. Ludzie nie rozumieją i żadnym tłumaczeniem nie da się wytłumaczyć że zamiast mieć sprzęt za 300 złotych na rok, dwa kupują co kilka miesięcy nowy clearomizer/baterię.
Ci co kupują u mnie mody to 40%: tacy którzy podpatrzyli u kogoś i chcą/30%:spodobało im się chmurzenie i chcą więcej/10%szukają dobrego jakościowo sprzętu/20%gimbusy.
Oczywiście połowa pytających o mody to gimby, ale im zazwyczaj nie sprzedajemy.
Ciekawe kiedy #vapenation do nas dotrze.
  • 17
@Dorken: jak przychodzi taki po grzałkę i przypomina chociaż takiego któremu wąsy rosną to czasem przymykamy oko, ale choć prawnie nie jest to uregulowane, to głupio by mi było po prostu gimbom sprzedawać. Większość sprzedawców jednak nie ma żadnych oporów.
@SunnO: tzn. wydaje mi się, że wobec aktualnego prawa sprzedaż sprzętu epapierosowego nei jest objęta restrykcją dt. wieku, więc odmówienie sprzedaży to chyba łamanie jakiegośtam prawa. chyba.
@xardas060: tak w ogóle, bo zawsze mnei to zastanawiało, dużo osób kupuje na takich wysepkach? bo jakoś nie widzę żadnej popularności na ulicach tego sprzętu, dostrzegam jakichś starszych panów z wąsem ze spinnerami, gimbów z modami, ale to rzadkość, a jakoś się te
@xardas060: aaa tam, ja bym na nich ruchał hajs póki można ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co widziałem to sklepach jakichś małych sieci typu chmurzymy czy coś to sprzedaja tylko takim xD
@Dorken: Mnóstwo stałych klientów. Mało osób interesuje się efajkami na tyle aby dobrać sobie dobrze przez internet. Spójrz na opisy przedmiotów na e-dymie, ktoś nie znający się nie kupi, czasami nawet po polsku nie mają.
W stacjonarce mają fachowego doradcę, mogą dotknąć, zapytać się.
W warszawie to za każdym razem, nawet nie w centrum tylko w okolicach codziennie widzę kilka-kilkanaście osób z elektrykami. Byłem w toruniu, gdańsku, i tam z kolei
@xardas060: a np u was w sklepie mozna testowac? u mnie w miescie jest ale typiara nie zna sie na sprzecie i brakuje mi tego ze mozna pogadac o sprzecie ale masz racje, teraz osobie mowie zeby wymienila egona sklejonego izolacja na aio bo po prostu tanio i kilkukrotnie lepiej
@blacks0ulx: liquidy często mamy napoczęte do testów, ja sam mam 4 elektryki, to często pokazuję chmurę, czy z czym to się je, no nie da zapalić, ale pomacać, poobracać w ręku jak najbardziej :)
@xardas060: aa, u mnie nawet nie można otworzyć powąchać :(, nie ma żadnych grzałek pod TC, druty to kanthal d jedynie, i jedyne dobre liquidy to pink fury(kupilem dzis smoczy owoc calkiem calkiem) musze powiedziec babce zeby ogarnela te dillonsy i inne
@blacks0ulx: do mnie jak po pinki przychodzą i pytają się które są dobre to nie nadążam bigosu gotować pod ladą. Dopiero 4 buchy z limitlessa i 5 z tsunami z liquidami z USA, sprawiają że drżenie rąk i pot z czoła ustępują. Coraz więcej amatorów pcha się do zabawy, hehe mam nadzieję że przejdzie ta nowelizacja ustawy i vapowanie będzie można czynić tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani