Wpis z mikrobloga

Mirki w jakim kierunku szukać usterki - mazda 3 1.6cd 2005 gaśnie mi jak wrzucam sprzęgło i na luz (np. dojazd i zatrzymanie na światłach, sprzęgło, obroty spadają i gaśnie) na niskich obrotach, nie zawsze, czasem gaśnie za każdym razem, czasem problemu nie ma tygodniami.. Czasami odpali od razu po tym jak zgaśnie, czasami trzeba kręcić i kręcić aż załapie po kilku minutach. Filtr paliwa wymienilem rok temu
Dzisiaj stałem na kilku skrzyżowaniach w godzinach szczytu, pora się za usterkę zabrać;)) Odczytałem błędy p0111, p0159, p0033, p0068 ale nie wiem czy mają związek bo nie czyszczone od lat a teraz nie chce mi zgasnąć żeby wyzerować i zebrać kody od nowa...

#mechanikasamochodowa
  • 7
@DzonyNajedzony: Nie znam się, więc jak wyskoczę z czymś totalnie, ale to totalnie z czapy, to proszę nie hejtować, ale może ktoś w temacie mnie poprawi i dowiem się czegoś nowego :>
Silniczek krokowy? Kumpel miał podobne objawy, gasł mu na niskich obrotach, musiał go gazować jak stał na światłach, żeby do mechanika dojechać.
@DzonyNajedzony: @b2_spirit: 1.6cd to diesel PSA czyli 1.6 hdi. Wygląda to na objawy zużycia wtrysków lub pompy wysokiego ciśnienia ale może być też zapowietrzony układ paliwowy....na diagnostykę do porządnego mechanika i tyle.
@V_50: tylko on zapala bez żadnych problemów dopiero jak zgaśnie to zazwyczaj są problemy z odpaleniem ale też nie zawsze, czasem odpali od razu czasem trzeba kręcić kilka razy lub odczekać i dopiero pomaga. Przy spadaniu obrotów przy sprzęgle gaśnie też nie zawsze, raczej sporadycznie, czasem kilka razy dziennie czasem wcale przez kilka tygodni. Właśnie ta loteria mnie najbardziej zastanawia ale może bardziej obeznanym pomoże w diagnozie gdzie szukać przyczyn? Wydaje