Wpis z mikrobloga

#programowanie #czujedobrzeczlowiek #wygryw . Nie chwaliłem się dotąd, bo nie chcę zapeszać. Rok temu postanowiłem rozpocząć drogę ku przebranżowieniu. Jako że kredyt #motzno, to nie mogę też robić tego zbyt pochopnie, ale po roku studium podyplomowego mogę w końcu nazwać się jako tako programistą. Dotąd bylem automatykiem, ale realia rynku pracy dla automatyków w Polsce są IMO żenujące, jak chce się zarabiać troszkę więcej niż od pierwszego do pierwszego, to trzeba poświęcić się i latać po Europie w delegacjach. Dość tego wtrącenia. Wracając do tematu. Skończyłem sobie takie fajne studium. Na tym studium w końcu ruszyłem dupę w kierunku OOP . Zrobiłem wspólnie z kilkoma osobami w grupie całkiem przyjemny projekcik w #django. Wszystko w miarę możliwości czasowych zgodnie z nowoczesnymi wyznacznikami projektowania aplikacji i zarządzania projektem. Zmieściliśmy się w czasie i w pięciu jednodniowych sprintach napisaliśmy kompletną aplikację i każdy cel sprintów został zrealizowany. Teraz zabieram się za szlifowanie wiedzy i umiejętności. Mam kilka własnych pomysłów zarówno na aplikacje webowe, jak i nieco bardziej górnolotne projekty np. nowe technologie bezpieczeństwa dla auto-motive. Dzisiaj przesiedziałem 3,5h po pracy nad pierwszym z nich i czuję się jak bym wygrał życie. Bałem się, że sukces projektu zaliczeniowego był bardziej zasługą pozostałych członków teamu, jednak dzisiaj potwierdziłem sam przed sobą, że jednak potrafię i git push mi już nie straszny. Zatem trzymcie za mnie, oby operacja się udała. I tak pewnie nie przeczytacie więcej niż dwa zdania, bo nie ma cycków.
  • 12
@Hans_Olo: też po automatyce here, tyle że na szczęście nigdy nie poszedłem do branży widząc te zarobki za taką odpowiedzialność. IT przyjęło mnie z otwartymi ramionami ( ͡° ͜ʖ ͡°) na razie qa, zobaczymy czy zostanę. I ludzie dużo bardziej wyluzowani. Powodzenia na nowej drodze życia!
@M4ks: Robiliśmy prezentacje przed całą grupą i prowadzącymi zajęcia. Wśród nich byli scrum masterzy z allegro, więc mam nadzieję, że nie kłamali :P. No i nie mówię, że od razu zajebiście, ale założenia zrealizowane i wszystko przetestowane, więc duma rozpiera.
Wśród nich byli scrum masterzy


@Hans_Olo: Wiesz co mowia o scrum masterach w branzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo co o wykladowcach..

. No i nie mówię, że od razu zajebiście, ale założenia zrealizowane i wszystko przetestowane, więc duma rozpiera.


@Hans_Olo: na pewno wybrales dobra i sensowna technologie, a to juz polowa sukcesu
jak Ty sobie wyobrazasz ze on teraz z pobiezna znajomoscia pythona cos w polsce zdziala ? to juz na php lepiej by wyszedl


@bazingaxl: bo ja wiem czy lepiej... php, zwlaszcza w polsce, to okolo-wordpressowe bagno.
Z pythonem ma szanse trafic do sensownej firmy - a wbrew pozorom jest takich calkiem sporo.
@bazingaxl: Kasę obecnie zarabiam nie małą, ale kosztem wyjazdów. Żeby z moim kredytem wejść w rynek w miarę bezboleśnie musiałbym jakieś 5000 na rękę mieć od początku, więc przede mną raczej jeszcze trochę pracy. Teoretycznie mam też oszczędności, więc parę chudszych miesięcy mógłbym przeżyć na tych stażach, ale wolę douczyć się jeszcze. Samo studium uważam za czas dość dobrze wykorzystany. Mając mój czas wolny każdy uznałby taką możliwość za absolutnie luksusową
@Hans_Olo: gratz. U mnie troche podobna droga tylko ze zamiast rezygnowac automatyki dolozylem sobie do tego c#, asp.net i JS - cale szczescie wyjazdow prawie nie mam - zdalnie udaje sie zalatwic wiekszosc tematow.