Wpis z mikrobloga

Kurde mirki ale wtopiłem 130 zł .. Kupiłem sobie w niedzielę Rise of Tomb Raider, właśnie skończyłem. Już w sumie od premiery czaiłem się za tą grą bo poprzednia część bardzo przypadła mi do gustu, więc w sumie myślałem że na tej też się nie zawiodę, a tu klops zupełnie mi się nie podobało.

Nie wiem w sumie, który element najgorszy ale całość wypada bardzo słabo. Fabuła to masakra, w poprzedniczce też oczywiście nie było bez polotu, ale jakiś klimat był, a tutaj? Te same elementy, zabiegi. Chociażby cała ta armia nieśmiertelnych nie dość, że wygląda tak samo jak ta z poprzedniej części, to sposób ich przedstawienia jest identyczny zero jakiegoś zaskoczenia po prostu stało się ok, tak samo się z nimi walczy, wyglądają podobnie, nic ciekawego. Poziom trudności? Kpina, grałem na najwyższym i owszem umarłem parę razy, ale na każde wąskie gardło przytrafiały mi maksymalnie 2 zgony? I to nie zawsze, AI wrogów nie istnieje, łuk bije wszystkich i wszystko. To nawet żadnej radości nie sprawia, ostatni boss? Proszę was wystarczyło mu zadać 2 ciosy i po nim.. Co jeszcze hmm, sterowanie czasami nieintuicyjne zwłaszcza podczas skradania, często mi się zdarzyło gdzieś wypaść, przeskoczyć itd postać skakała w zupełnie inna stronę niż miała. Ja wiem, że tytuły AA do długich nie należą, ale cholera na ostatnim poziomie trudności 70% ukończenia, bez zbierania każdej pierdoły w 14h słabo..

Oczywiście jest parę plusów, grobowe spoko, łamigłówki też przyjemne, system rozwoju postaci też interesujący. Ciekawe jest to, że czasami nawet w korytarzu są 2 różne ścieżki, np możemy biec dołem i się powspinać lub lecieć górą, czasami aż oblatywałem wszystkie ścieżki bo myślałem że każda prowadzi gdzie indziej. No i tyle z plusów..

Gra na #!$%@? się jak dla mnie i jeszcze ta zapowiedź kolejnej części. Cóż nie czuje się zupełnie przekonany.

Trzeba było kupić DOOM'a...

#pcmasterrace #gry #tombraider
  • 8
@nichcajnik: wiesz grałem w demo na steamie i przynajmniej ta bieganina między mobami wydawało się przyjemna :) ale o tym to się już chyba w przyszłym miesiącu przekonam
@LordOfTheBananas: mi ten remaster na prawdę przypadł do gustu, zresztą ogólnie pamiętam oceny miał dobre, co do starszych to cóż nigdy fanem nie byłem przyznaje :P
@Axtezim: Dzięki za ostrzeżenie, bo też się czaje na ten tytuł. Chciałem nadrobić, ten remaster jak dla mnie był bardzo dobry, no może ciut za dużo strzelania, za mało zagadek. No cóż, czyli nowa Lara musi jeszcze poczekać.
@Maneharno: zagadek jest więcej niż w poprzedniczce jeśli będziesz robił dodatkowe grobowce, ja 2 z 9 przeoczyłem chyba bo dostajesz tylko info, że gdzieś w pobliżu jest grobowiec a chciałem do tego wrócić a nie wróciłem. No gdyby to strzelanie było dobrze zrobione jeszcze, łuk jest w porządku, jeśli chodzi o mechanikę, a pod koniec gry jak masz wszystkie skille do niego to już masowo padają, serio jedna z ostatnich fal
@nichcajnik: pff, nowy Doom to dobry Doom, minimum fabuły, w miarę dynamiczna, dużo krwi i smaczków, spluwy mają kopa, jakiśtam drugorzędny system rozwoju, extra muzyka, wysysa stres idealnie. Pytanie czego oczekujesz od FPS (ja kocham DN3D, Serious Sama i oba Shadow Warriory), imho jedna z lepszych gier które ostatnio wydano.