Wpis z mikrobloga

Kompromitacja Korwina. Z wrodzoną mu pewnością pisze o sprawach w których jest całkowitym ignorantem:
Zdjęcie pesowego Darta, Szybka kolej mazowiecka i klasycznie przykład Chin; z tym że tam jeżdzą pociągi europejskiej technologii m.in. Siemens i Alstom który to o jest podejrzewany o korupcję ale w branży energetycznej-nie kolejowej.

https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10153688563562060:0

Jadę na lotnisko im.Fryderyka Chopina – pociągiem Szybkich Kolei Mazowieckich typu „Pendolino”. Na ściance wielki napis: 'Zakup współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowiska Wszyscy Państwo zdajecie sobie sprawę, na czym to polega. Ogromna liczba polskich urzędników za grube pieniądze pracowicie wypełniała jakieś druczki i formularze; politycy i działacze samorządowi za pieniądze samorządu jeździli do Brukselki. Potem Rzeczpospolita zapłacila jakieś ogromne pieniądze – i Unia dołożyła drugie tyle ogromnych pieniędzy do tego zakupu. Być może to, że poszły na to pieniądze Unii Europejskiej, jest powodem, że Polska jest do tej pory JEDYNYM krajem, w którym przeciwko producentowi „Pendolino” nie wszczęto postępowania w sprawie korupcji. Nawet teraz, gdy rządzi PiS - które miało bezlitośnie demaskować rozmaite afery rządów PO/PSL/SLD/itp. Podejrzewam, że za tym kryją się jakieś inwestycje w kolejnictwie, które podejmie obecny „Rząd” w ramach Dobrej Zmiany... A Chiny nie mają „Pendolino”, nie dostają dotacyj z UE, a ich koleje jeżdżą 300 km/h. Niektóre nawet 500 km/h. Aha: a z lotniska Chopina lata”LOT”, do którego dopłacamy miliard rocznie...


#korwin #bekazkorwina #kolej
  • 7
@dawajlogin: Napisałem pod tym jego wpisem kilka komentarzy, ale odzew był skrajnie żenujący. To niestety pokazuje, że elektorat Korwina inteligencją nie grzeszy i że z jego #!$%@? kiedyś się po prostu wyrasta, nie mówiąc o tym, że właśnie takimi wpisami ośmiesza on całą, słuszną moim zdaniem ideologię.

Cóż, 8% poparcia w sondażu dla KORWiN to było już chyba zdecydowanie za dużo, więc trzeba zrobić wszystko, żeby je znacząco zmniejszyć.

Korwin, Korwin
@Jah00:

Szybkich Kolei Mazowieckich typu „Pendolino"


W sumie do wybaczenia, nazwę przewoźnika i pociągu można pomylić.

Ogromna liczba polskich urzędników za grube pieniądze pracowicie wypełniała jakieś druczki i formularze; politycy i działacze samorządowi za pieniądze samorządu jeździli do Brukselki.


Dlaczego nie poda konkretnych informacji na temat tej liczby urzędników i papierków? Sam jeździ za unijną kasę do "Brukselki" to mógłby się postarać, zweryfikować i przedstawić temat konkretnie. Jako europoseł ma dojścia
@dawajlogin: Napisał "typu Pendolino", a nie że to było Pendolino. Ale jakie to ma znaczenie? I po co ci szczegółowe dane? Jak ukradli mało to powiesz, że to jest ok, a jak ukradli więcej to już nie? Sam fakt, sam mechanizm jest złem sam w sobie i tego inteligentnemu człowiekowi tłumaczyć nie trzeba bo szkoda czasu. I co za różnica, czy przekręty były na turbinach czy na wagonach. Ponownie chodzi o
Napisał "typu Pendolino", a nie że to było Pendolino.

Do tego się nie przyczepiłem, napisałem że do wybaczenia- każdy może pomylić nazwy.

Ale jakie to ma znaczenie? I po co ci szczegółowe dane?

Jak non stop coś się #!$%@? o przekrętach/kradzieży i złych mechanizmach wysysania kasy to warto byłoby mieć konkretny dowód. Korwin z racji że jest europosłem może łatwiej zweryfikować swoje podejrzenia i przedstawić opinii publicznej.

I co za różnica, czy