Wpis z mikrobloga

@PurePC_pl: Mam pytanie. Czy taki zestaw będzie w porzadku? Czy coś nie będzie tu overkillem?:
Procesor: i5-5600k
Płyta Główna : MSI Z170A GAMING PRO CARBON
Ram: G.SKILL 16384MB 3000MHz RipjawsV CL15 RED (2x8192)
Dysk SSD: Crucial 240GB 2,5'' SATA SSD BX200 7mm
Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue 1TB lub Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Karta Graficzna: Tu się zastanawiam czy czekać na wyniki GTX 1060 lub na obniżke RX 480 lub 22 lipca Sapphire RX 480 NITRO
Obudowa: SilentiumPC PAX M70
Be Quiet 500W System Power 8 BOX

Muszę jeszcze dobrać monitor i klawiature. Dodam, że komputer ma być dla mojej dziewczyny jako jej pierwszy PC gamingowy. Budżet z monitorem i klawiaturom: ok 5500 zł
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barteq100: Oczywiście.
1. Procesor chyba 6500k? ( ͡º ͜ʖ͡º)
2. Ram, nie wiemy gdzie i za ile kupujesz ale zerknij jeszcze na https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16-771745/
3. Znowu nie wiemy gdzie i za ile kupujesz ale zerknij na Goodrama Iridium Pro 240GB. Świetna wydajność, kości MLC, dobry kontroler, metalowa obudowa, 5 lat gwarancji na dobrych warunkach.
4. Karta - No tak czy siak czekasz, dużo powiedzieć nie możemy (bo NDA ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i nie wiadomo
  • Odpowiedz
@PurePC_pl:
1. miało być i5-6600k , widać missclick , przepraszam za nieuwagę
2. Całość chciałem złożyć od razu na morele przerabiając zestaw: https://www.morele.net/komputer-dla-graczy-morele-sky-g4100-774162/
Miałem nadzieję wyrobić się do 14stego ze względu na zwrot części pieniędzy przy kupnie i5-6600k i MSI Z170A GAMING PRO CARBON (Zwrot 205 zł).
Czy złamaniem NDA będzie czy warto czekać?
Czy warto kupić tak przerobić zestaw na morele czy lepiej złożyć samemu?
Jeszcze nic nie jest
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Ok, W takim razie gdybym chciał ten zestaw: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2016?page=0,17 . Tylko zmienam płytę główną na MSI Z170A GAMING PRO CARBON (639zł) cały zestaw idzie 100zł + ale mam zwrot 205 zł wieć tak naprawde -105zł. Koszt zestawu na ten moment: 5026 zł.
W takim razie potrzebuję dobrać obudowę, monitor oraz klawiaturę do 5800zł więc na te rzeczy zostaje tylko 774 zł :/ Troche lipa... Da się jakoś obniżyć koszt
  • Odpowiedz
@barteq100: Można posprawdzać inne sklepy, karta z allegro to tez oczywiście wyjście. Można wyrzucić napęd - system da się postawić przy pomocy pendrajwa. Na ramach ni dyskach nie ma jak oszczędzić, chłodzenie to będzie kwestia 30 złotych a wydajność spadnie. Można brać gorszy zasilacz, ale jeśli w przyszłości ma być kręcone... Ciężko będzie, chyba, żeby brać zablokowany procesor - wtedy jednak dziewczyna nie pokręci.
  • Odpowiedz
@barteq100: Nie, wcale w przypadku tych dwóch gier. Domyślnie Fallout 4 ma FPS cap na 60 klatkach(chyba, że od premiery coś zmieniono w łatkach?) a Overwatch ma tickrate na poziomie 20(Innymi słowy, w porównaniu do niektórych sieciowych fpsów więcej klatek zupełnie nic nie daje).
  • Odpowiedz
@barteq100: Większy FPS to większy komfort użytkownia, "potrzebny" może być co najwyżej w shooterach z wysokim tickrate. Tylko wpierw trzeba sobą reprezentować jakiś poziom, drogi monitor nie podnosi magicznie umiejętności gracza o czym często zapominają miłośnicy CSa.
  • Odpowiedz
@barteq100: Matryca TN*, różnica w jakości wykonania, stabilność nóżki, dołączone okablowanie, ilość wyjść z tyłu, brak pivota,

Dell to IPS, ma dużo lepsze kąty widzenia - np. z łóżka widzisz to samo co siedząc na wprost komputera, przydatne do oglądania filmów, seriali; IPS ma też duuuużo lepsze kolory(ale gorszą czerń).

Za 829~ złotych jest ten sam Dell w 24" - P2415H, taniej były kiedyś na allegro - też nówki.
  • Odpowiedz