Wpis z mikrobloga

Dobra Miraski, ostatnia prośba o rzut okiem i komentarze bo dzisiaj albo jutro zamawiam.
Przypominam wymagania:
- #pc typowo pod #gry
- Chcę bezstresowo grać w Wiedźmina 3 i Fallouta 4
- Chcę grać w nowości przez najbliższe 3 lata, nie ważne na jakich detalach
- Nie jestem audiofilem, moje oko nie widzi więcej niż 40 fps
- #rozowypasek chce żeby peryferia były podświetlane
- Całość miała się zamknąć w 4k PLN

LINK DO ZESTAWU

#pcmasterrace
  • 39
@MrDerinq: podobnie jak poprzednicy, wybrałbym WD (choć ostatnio miewa słabsze chwile, ale może już przeszło) i karte od MSI ze względu na chłodzenie i ciszę. czy 970 czy 380 to już kwestia gustu, brałbym 970 (mam 960).
@Asterling: @zolwixx:
Napisał: "- Chcę grać w nowości przez najbliższe 3 lata, nie ważne na jakich detalach
- Nie jestem audiofilem, moje oko nie widzi więcej niż 40 fps"
jak dla mnie 380 spokojnie mu wystarczy w takim razie, potem może ewentualnie ją zmienić.
R9 380 / GTX 960 to jedna klasa "mocy", GTX 970 / R9 390 to wyższa klasa. To jest akurat prosty rozrachunek możesz-bierz. Nie możesz, to weź co najwyżej dołóż stówę do R9 380X, to taki pośredni etap między tymi dwoma klasami.


@MrDerinq kolega wyżej dobrze pisze. Nie możesz na razie zrezygnować z tych głośników i posiedzieć na jakichś słuchawkach oraz ewentualnie dokupić je później? No i trochę wypadałoby dorzucić do R9
@MrDerinq: Zmień:
- Do czego Ci taka droga płyta główna?
Moja propozycja: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-h110-ddr4-2133-sata3-dvi-vga-m-atx-784030/

- RAM bo i tak nic nie będzie kręcił. Jak będziesz potrzebować dodatkowo RAM to dokupisz drugą kość. Jak weźmiesz moją proponowaną płytę główną to będziesz mieć dwa sloty na RAM.
https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fb-8-719424/

- Obudowę możesz wziąć tańszą: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-rg1-pure-black-midi-tower-czarny-spc143-773732/
Ma 2x USB 3.0 zamiast 1x w tej którą wybrałeś.

- R9 380 zostaw.. R9 380x dodaje tylko trochę FPS.
No dobra, trochę przekroczony budżet, ale grafa zmieniona na 380x, dzięki!


@MrDerinq: Nie opłaca się. Albo idź na kompromis względem innych podzespołów czy peryfierii (te jak głośniki można dokupić później) i dołóż do R9 390 (1260 zł kosztuje) albo zostań przy R9 380. Do wersji z "x" dopłacasz, a w zamian dostajesz kilka FPS, które i tak zyskasz robiąc delikatne OC standardowej 380.

Zobacz ten test i zastanów się w kontekście
@MrDerinq: różnica pomiędzy tym R9 380, który wybrałeś (890 zł), a tym R9 390, które ja proponuję (1260 zł) to raptem 370 zł. Posłuchaj kolegi @sequel i zmień tą płytę oraz zrezygnuj teraz z głośników i posiedź na słuchawkach przez chwilę i masz tą kasę.
Dobra, na tą chwilę GTX 970, w sumie racja. Tylko trzeba przedyskutować z drugą połówką ;)


@MrDerinq: Jeżeli już wybierasz pomiędzy 970, a 390 to bierz 390. 8GB Vram vs 3,5GB + 0,5 GB. Bardziej przyszłościowa pod kątem nowszych gier. No i ta R9 390 w cenie 1260 zł to naprawdę okazja.
Poza tym ram jest tani, a 16 GB do gier to na razie melodia przyszłości (w niektórych produkcjach być może nie tak dalekiej, ale w ogólnym rozrachunku nie opłaca się tyle pakować).
@Gabishi: w testach w necie, jak i u mnie organoleptycznie wynika, że 960 są ciche. może 970 inaczej się grzeją, albo mają jakiś inny próg startu? wiem, że pułapką był Asus Strix, który wyłączał wentylatory do pewnej temperatury, problem w tym, że on ją wtedy zawsze przekraczał i włączał huragan, zamiast regularnie chłodzić się na niskich obrotach.
@MrDerinq: Jeśli chodzi o mysz to mam V8 i jak dla mnie idealna, czułość odpowiednia, wygodnie sie trzyma
@zolwixx: Mam Asusa, przy chłodzeniu pasywnym jest naprawdę cicho, powyżej 70 stopni jest różnie, zależy od obciążeniu na GPU, ale nigdy nie przekroczył 73 stopni, nawet w upalne dni.