Wpis z mikrobloga

Podnajmowłem jeden pokój w mieszkaniu które wynajmuje (całe mieszkanie na mnie, właścicielka oczywiście wie że sam sobie szukam kogoś na pokoje i że mam z nimi jakieś tam umowy podnajmu podpisane) mieszkało 2 kolesi, wyprowadzili się 2 dni temu, mnie niestety przy tym nie było, w miejscu gdzie mieli biurka na ścianie zostały brudne ślady jakby od butów plus krople z zaciekami jakby po rozlanej coli, których oczywiście wcześniej nie było i widać to na zdjęciu jak wystawiłem pokój, kaucję za pokój mam 800 zł mam im na dniach ją zwrócić, ale nie wiem co zrobić z faktem że ściana uwalona, olać sprawę jako normalne ślady użytkowania? Czy coś odciągnąć z kaucji? I jak tak to ile? (bo wiem że właścicielka na pewno mi kaucję za te ściany zatrzyma bo przed wynajęciem 2 lata temu było wszystko malowane) co byście zrobili?

#wynajem #mieszkanie

Co byście zrobili?

  • Normalne śladu użytkowania, olej sprawę. 20.5% (9)
  • Potrącić z kaucji. (ile?) 63.6% (28)
  • Sprawdzam. 15.9% (7)

Oddanych głosów: 44

  • 11
@brusef: a nie możesz poprostu powiedzieć chłopakom żeby postarali się to naprawić? nic nie piszesz o tym, by pozbyć się tego brudu, tylko chcesz zatrzymać kaucje i martwisz się o swoją kaucje u właścicielki...
@piterello: problem w tym że właśnie ich już nie ma, a mówiłem im żeby ogarnęli pokój, bo mnie nie będzie jak się będą wyprowadzać, a bodajże wczoraj albo dzisiaj mieli jechać gdzieś do roboty za granicę do Holandii.
@no_i_w_ogle: no właśnie nie chce być Januszem wynajmu, bo sam pewnie będę miał podobny problem, a nie czyń drugiemu...
@tomekamila: wiesz jak to z właścicielem, kaucję zatrzyma za jedną ryske na
@brusef: tym samym sam sobie chyba odpowiedziałem, dobra nie będę #!$%@?, spróbuję sam to jakoś zetrzeć (ponoć na ślady na ścianie działa zwykła gumką do mazania) jak nie zejdzie to cóż... Moja strata, jak zejdzie to odciągne sobie 20 zł za czteropak
@brusef: zabrudzone sciany po 2 latch? No wg mnie to normalne. Ja nie wiem jak w PL,ale po każdym lokatorze malowanie to standard. Wynajmowałam sporo mieszkań i nigdy nie straciłam kaucji przez brudne ściany.