Wpis z mikrobloga

Do ilu tur idzie zejść z Wielką Biblioteką? Mi się udało dzisiaj wyrobić w 21 Szoszonami odkrywając dwie technologie (kalendarz + górnictwo) z ruin + 2 mieszkańców i wyciąłem robotnikiem dwa lasy, trzeciego nie zdążyłem o 1 turę. Myślę, że gdybym miał troszeczkę więcej szczęścia to do 20 dałoby się zejść, a ktoś się chwalił, że niby dał radę do 19. Da się zejść poniżej 20? Zgaduję, że tylko Szoszonami jest możliwy taki wynik?

#civilization5
  • 3
@readyfreddie: Czemu strata czasu? Pytam bo gram dość dużo multi i generalnie wygrywam w większości gier, a jak już przegrywam to z racji zaniedbania armii. Masz Wielką Bibliotekę, odkrywasz nią tech na akademię narodową i budujesz przed zakładaniem miast, żeby nie czekać na biblioteki. W efekcie masz taką naukę, że reszta musiałby mieć chyba stolice po 20 mieszkańców, żeby cię dogonić.
@FireDash: OK, multi nie grywam, a tam gra się inaczej niż w singlu, więc się nie będę wymądrzał. Ale moim zdaniem bardziej opłaca się szybko postawić 4 miasta i NC, niż brnąc w WB. Możemy kiedyś zagrać i zrewidować poglądy.