Wpis z mikrobloga

Rzecz o chłodzeniu latem, może ktoś będzie zainteresowany. Od jakiegoś czasu myślałem nad rozwiązaniem upałów na moto. Czasem można jechać na zdrapkę, ale codziennie do pracy to tak średnio bym powiedział.
Wczoraj stanąłem przed ostatecznym wyborem - kurtka tekstylna (rst cpxc) z meshem czy bielizna chłodząca. Już byłem nastawiony na kurtkę, bo nie byłem przekonany do skuteczności termoaktywki pod skórzaną kurtką. 1100zł vs. 270 zł. Sprzedawca namówił mnie na bieliznę, żeby choć spróbować, gdyż sam jeździ i jest dość dobrze, a kurtka wiele nie zmieni, jeśli będę dalej jeździł w bawełnie pod spodem. Zaufałem i jestem zadowolony.
Wczoraj w pełnym kombi skórzanym jadąc do pracy było zajebiście rześko. Temperatura około 25 stopni i już schłodzony wiatr czyniły te 20 minut jazdy jeszcze większą przyjemnością, niż do tej pory. Dziś test ostateczny, przy okazji innego testu - kasku - shoei x-spirit 3. Wyjeżdżając z domu po 10 i mając 28-30 stopni na termometrze było bardzo dobrze. Pot odprowadzany jest momentalnie, nic się nie klei od potu, a stając na światłach jest po prostu... ciepło, nic więcej. Jest git. Potem godzina 12 i 35-38 stopni, powietrze już się ogrzało i w bawełnie w tym momencie wymiękam i ściągam skórę, a dziś bardzo spoko. Dalej nie czuję się, jakbym był odziany w ceratę, nic się nie lepi. Czuć chłód na mokrych plecach, ale żadnego dyskomfortu. Porównałbym stanie na światłach do stania w gorący dzień w czarnej koszulce. Jest zwyczajnie bardzo ciepło, dalej bez komplikacji.
Potem ściągnąłem skórę i wskoczyłem w zwykłe ciuchy na zdrapkę. I tu chyba można to porównać do kompletu mesh + termoaktywka - jest odprowadzanie potu i jest wietrzenie. Powietrze było bardzo gorące, więc wentylacja mimo niewielu warstw nie dawała takiej ulgi.
Podsumowując. Myślę, że kupując kurtkę i dalej nosząc bawełnę czy inne codzienne koszulki byłbym średnio zadowolony. W obecnym przypadku jestem zadowolony, bo wydałem relatywnie mało, a kurtkę mogę kupić kiedy indziej, gdyż nie cierpię już tak w skórze.


#motocykle #fortepian
Pobierz enjoi - Rzecz o chłodzeniu latem, może ktoś będzie zainteresowany. Od jakiegoś czasu ...
źródło: comment_G6gf4oSqe8Zw2V9rzHxWv4oW676sM3lg.jpg
  • 8
@enjoi: w sumie takiej opinii szukałem dłuższy czas, dzięki :)
ja kupiłem mesha rs-taichi (kilkuletni model, z czasów jak jeszcze grandys tym handlował, ale nówka) za 360zł i polecam, nawet przy 30-tu jest ok - no ale jak to mesh, poszaleć gdzieś dalej od domu to strach

a dzisiaj popełniłem błąd, wierząc w prognozę że będzie padać i dupa, 30 w skórze () i taka termo pidżama
@enjoi: masz na myśli rs-taichi? właśnie fajne sprzęty mają, ale najbliższe miejsce gdzie sprzedają pełny asortyment to chyba e-bay/amazon (i to amerykański)
w Polszy są pozostałości w niektórych sklepach, za granicą też szukałem i ciężko (niemcy, słowacja, jukej)

kiedyś grandys potem mottowear to mieli ale to jakoś 4, 5 lat temu

PS: na swojej stronie mają dealerów wypisanych ale to i tak nie pomaga
@kinky_savage: to i tak w ramach ciekawostki, bo nie zmieniam swojego kombi i tylko raz mi ta marka przemknęła właśnie przy szukaniu meshu, ale nie ujęła mnie ich kurtka wyglądem, więc nie szukałem co mają poza nią.